امام جمعه ایلام: مهار تورم مهم‌ترین دغدغه ائمه جمعه در دیدار با هیئت دولت بود

 نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: مهار تورم مهم‌ترين دغدغه ائمه جمعه در ديدار اخير خود با اعضاي هيئت دولت بود.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، محمدنقي لطفي در جمع نمازگزاران ايلامي در مسجد جامع اين شهر با اشاره به ديدار اخير ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب و هيئت دولت افزود: جلسه مشترك هيئت دولت با ائمه جمعه سراسر كشور از ابتكارات جديد دولت است. 
وي ادامه داد: در اين ديدار مشترك، موضوع معيشت مردم مورد سئوال واقع شد و به موضوعاتي نظير تورم، گراني و كنترل قيمت‌ها پرداخته شد. 
اين مسئول اضافه كرد: همچنين در ديدار با مقام عظماي ولايت نيز معظم له در خصوص جايگاه نماز جمعه و جماعت رهنمودهايي ارائه فرمودند. 
لطفي تصريح كرد: معظم له توجه به مردم به ويژه جوانان و نوجوانان و ترويج فرهنگ اصيل اسلامي را در جايگاه نماز جمعه و جماعت بسيار سفارش فرمودند. 
خطيب جمعه ايلام گفت: رهبر معظم انقلاب گسترش فرهنگ غني اسلامي را يكي از نيازهاي اساسي جامعه امروزي دانستند و بر گسترش و ترويج فرهنگ غني اسلامي تاكيد داشتند. 
اين مسئول اضافه كرد: تقويت اميد به آينده در ميان مردم به ويژه جوانان از نيازهاي اصلي بخش فرهنگي جامعه دانستند و فرمودند، ائمه جمعه در اين زمينه نقش مهمي را مي‌توانند ايفا كنند. 
وي ادامه داد: سختكوشي، تعاون، همكاري، احترام به قانون، نمونه‌اي از فرهنگ اصيل اسلامي است كه بايد سرلوحه و الگوي خانواده‌هاي ايراني و اسلامي قرار گيرد. 
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در بخش ديگري از سخنانش به هفته تربيت بدني اشاره كرد و افزود: ورزش يكي از دستورات دين مبين اسلام است كه در سلامت روح و جسم موثر است. 
لطفي تصريح كرد: امروزه با تلاش مسئولان مرتبط با موضوع ورزش در ايران اسلامي به عنوان يك ارزش مورد اهميت واقع شده است. 
وي ادامه داد: ورزش بهترين وسيله براي مقابله با هجمه دشمنان بوده و بايد جوانان را به پرداختن به ورزش تشويق كرد. 
امام جمعه ايلام به موضوع موافقتنامه امنيتي ميان آمريكا و عراق اشاره كرد و افزود: آمريكا دولت مردمي عراق را در فشار قرار داده تا اين موافقتنامه را امضا كنند. 
وي ادامه داد: اما مجلس عراق و مرجعيت شيعه آيت‌‌الله سيستاني نسبت به امضاي اين موافقتنامه حساسيت نشان داده‌اند. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و 5روز