احمد مسجد جامعی: تهران از نظر امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی فقیرتر از ایلام است

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه زمستان امسال از پارسال سردتر خواهد بود ، گفت : همه دستگاه های مسئول باید اقدامات لازم را پیش از شروع فصل سرما آغاز کنند.
 واحد مرکزی خبر: دبیر، در نشست اعضای شورای شهر تهران با علی کردان در وزارت کشور همچنین به اقداماتی که شهرداری تهران دراین باره در دست اقدام دارد اشاره کرد.
همچنین در این نشست مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مشکلات این کلان شهر گفت: حدود 60 درصد بافت تهران فرسوده است که با تغییر تعریف بافت فرسوده این رقم بین 40 تا 80 درصد قرار می گیرد.
وی دسترسی نامناسب به برخی مناطق مسکونی، مقاوم نبودن ساختمان ها و وجود ساختمان های با متراژ پایین در بافت شهری را از جمله مشکلات عمده در بافت فرسوده تهران برشمرد و گفت: در برخی مناطق تهران بین 400 هزار تا یک میلیون نفر زندگی می کنند که اگر بحرانی ایجاد شود مقابله با آن مشکل خواهد بود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بحران زلزله بم گفت: زلزله بم برای جمعیتی حدود 90 هزار نفر اتفاق افتاد و اگر چنین بحرانی در یکی از مناطق تهران که دست کم 5 برابر بم جمعیت دارد روی دهد مقابله با آن بسیار مشکل خواهد بود.
احمد مسجد جامعی نیز در این نشست، تهران را از نظر امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی فقیرترین شهر کشور دانست و گفت: به نسبت سرانه جمعیت تهران از نظر ظرفیت های آموزشی ، فضای سبز ، سینما و ورزشگاه حتی پایین تر از شهرهایی مانند ایلام و بم قرار می گیرد.
وی توجه به سازه های تاریخی شهر تهران را برای جلوگیری از تخریب آنها خواستار شد.
علی کردان وزیر کشور نیز در این نشست، شورای اسلامی شهر را نهادی انقلابی، تخصصی و صاحب تفکر دانست و گفت: شورای شهر ظرفیت های بسیاری دارد و خردورزی ایجاب می کند که از این ظرفیت ها استفاده شود.
وزیر کشور، تهران را پرچم و نماد کشور دانست و گفت: این وزارتخانه بنا دارد که با همه توان از حقوق شهروندان حمایت کند.
وی از برگزاری جلسات مختلف با مسئولان در حوزه های مختلف در روزهای آینده خبر داد و گفت: با همسو کردن کردن ظرفیت های بالقوه و بالفعل خدمات رسانی بیشتری به شهروندان صورت خواهد گرفت.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 13ماه و 8روز