آب شرب ایلام از لحاظ فیزیکی نامطلوب شده است

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام گفت: بر اثر بارش سيل‌آساي باران در هفته گذشته، آب شرب ايلام از لحاظ فيزيكي نامطلوب شده است. 
    
بهزاد بدخش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: بارش سيل‌آساي باران در هفته‌هاي گذشته سبب ورود روان‌آب و سيلاب به درياچه سد ايلام به عنوان مهم‌ترين تامين كننده آب شرب شهر ايلام شده است.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه اولين بارندگي پس از گذشت ماه‌ها در ايلام روي داد، بر اثر اين بارش مقداري از مواد آلي وارد سد درياچه ايلام شده و طعم و بوي آب را تغيير داده است.
اين مسئول اضافه كرد: كم بودن حجم آب سد درياچه ايلام و ورود روان‌آب به همراه مواد آلي و افزايش توربولانس يا همان تلاطم آب سبب نامطلوب شدن كيفيت آب سد ايلام شده است.
بدخش تصريح كرد: براين اساس پيشنهاد مي‌شود مردم شهر ايلام تا اطلاع ثانوي از آب شرب شهري استفاده نكرده و قبل از مصرف، آب را به مدت سه دقيقه جوشانده و يا از آب‌هاي بسته‌بندي شده استفاده كنند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام گفت: البته اين موضوع فقط مربوط به استفاده‌كنندگان آب شرب از طريق سد ايلام است.
وي ادامه داد: اما با توجه به اينكه آب شرب 55 درصد شهر ايلام از طريق درياچه سد ايلام تامين مي‌شود، امكان تفكيك آب شرب اين درياچه با ديگر منابع آبي براي شهروندان به راحتي مسير نيست و بر اين اساس همه شهروندان بايد قبل از مصرف آب شرب به نكات تذكر داده شده توجه جدي كنند.
اين مسئول اضافه كرد: سالم‌سازي آب شرب در شرايط كنوني بسيار ضروري بوده و بايد شهروندان ايلامي به اين مهم توجه كنند.
در روزهاي گذشته پس از بارش باران، طعم و بوي آب شرب شهر ايلام نامطبوع شده و استفاده از اين نوع آب براي شهروندان ايلامي غير‌ممكن شده است.
اكنون نيز بازار آب معدني فروشان در استان ايلام رونق گرفته و در تمام معابر شهر ايلام دستفروشان اقدام به فروش آب معدني بسته‌بندي شده مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 17ماه و 6روز