تعرفه‌های پزشکی باید بر اساس وضعیت معیشتی مردم تعیین شود

نرخ تعرفه‌هاي پزشكي بايد بر اساس وضعيت معيشتي و اقتصادي مردم تعيين شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، ميرمحمد غراوي بعد‌از ظهر امروز در نشست با اعضاي شوراي رفاه و تامين اجتماعي استان ايلام در سالن اجتماعات استانداري ايلام افزود: نرخ تعرفه‌هاي پزشكي توسط سازمان نظام پزشكي كشور تعيين و به استان‌ها ابلاغ مي‌شود.
وي ادامه داد: بر اساس قانون نيز مديران ارشد استان‌ها مي‌توانند بر اساس وضعيت اقتصادي مردم هر استان تا سقف 20 درصد از نرخ تعرفه‌هاي پزشكي تعيين شده بكاهند.
اين مسئول اضافه كرد: در استان ايلام ظاهرا در ماه‌هاي گذشته و قبل از حضور اينجانب در استان نسبت به تعيين نرخ تعرفه‌هاي پزشكي اقدام ‌شده و تنها تعرفه مربوط به آزمايشگاه‌ها و چند بخش ديگر ابلاغ نشده است.
غراوي تصريح كرد: معمولا هر ساله از اواخر سال نرخ پيشنهادي تعرفه‌هاي پزشكي از سوي دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع به شوراي عالي نظام پرشكي ارسال مي‌شود و خود شورا بر اساس مستندات و بررسي‌ها نرخ تعرفه خدمات پزشكان را تعيين و به استان‌ها ابلاغ مي‌كند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان ايلام نيز در اين نشست گفت: نرخ تعرفه‌هاي پزشكي و خدمات مربوط به اين بخش در ماه‌هاي گذشته تعيين و به مراكز مربوطه ابلاغ شده است.
عباد‌الله فلاحي افزود: نرخ تعرفه‌هاي جديد پزشكي و خدمات اين بخش در استان ايلام نيز در مقايسه با سال گذشته افزايش يافته است.
وي ادامه داد: البته در پاره‌اي موارد نرخ برخي از خدمات ارائه شده پزشكي در استان ايلام تغيير نكرده و همچنان ثابت مانده است.
وي تصريح كرد: براساس دستور‌العمل شوراي عالي نظام پزشكي نرخ تعرفه ويزيت سرپايي پزشكان عمومي و متخصص به ترتيب چهار هزار و 106 هزار و 800 تومان تعيين شده است.
وي ادامه داد: همچنين نرخ تعرفه‌هاي ويزيت پزشكان فوق تخصص نيز به هشت هزار تومان در استان ايلام رسيده است.
اين مسئول اضافه كرد: البته در خصوص افرادي كه از بيمه درماني استفاده مي‌كنند بخشي از ويزيت در قالب فرانشيز از سوي بيمه گذار پرداخت مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 19ماه و 8روز