استعفای شهردار ایلام در آخرین روز کاری سال۸۶

فردا شب، در آخرين روز كاري سال 1386، شهردار ايلام، سومين و به گفته اعضاي شورا، آخرين استعفاي خود را تقديم شوراي شهر مي‌كند تا در جلسه‌ي رسمي‌ كه به دعوت رييس شوراي شهر تشكيل مي‌شود، ضمن پذيرش استعفاي وي، سرپرست شهرداري تا زمان تعيين شهردار جديد مشخص شود.

"شهناز شاهمردايان"، رييس شوراي اسلامي شهر ايلام، در همين رابطه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ضمن اشاره به استعفاي سوم شهردار، گفت:‌ فردا شب، سومين و آخرين استعفاي شهردار در شورا به بحث گذاشته مي‌شود كه با صحبت‌هاي انجام شده و اصرار شهردار بر ترك شهرداري، استعفاي ايشان پذيرفته خواهد شد.

وي ضمن انتقاد از عدم اعمال مديريت واحد شهري در ايلام، افزود: تا زماني كه مديريت واحد شهري نداشته باشيم و تمام دستگاه‌ها هماهنگ نباشند، هيچ كاري از دست شهردار برنمي‌آيد و بنده شخصا از عملكرد مهندس "چاغروندي"، شهردار ايلام راضي هستم اما بنا بر اصرار شديد ايشان ناچاريم با استعفا موافقت كنيم.

رييس شوراي شهر ايلام با اشاره به اين كه، ما تلاش مي‌كنيم شهردار جديد كسي از اعضاي شورا باشد، اضافه كرد: هم اكنون چهار نفر از اعضا شرايط شهردار شدن را دارند كه دو نفر آن‌ها اعلام كرده‌اند كه به هيچ وجه شهردار نمي‌شوند اما دو نفر ديگر اين پست را مي‌پذيرند و به احتمال زياد شهردار ايلام جديد از اعضاي شوراي شهر خواهد بود.

شاهمراديان، با بيان اين كه اميدواريم با اين كار در شورا به يك آرامش نسبي برسيم تا بتوانيم بيش از گذشته به مردم خدمت كنيم، گفت:‌ تا زمان تعيين شهردار جديد شهرداري توسط سرپرست اداره‌ مي‌شود كه حداكثر مدت فعاليت آن طبق قانون، سه ماه خواهد بود.

مهندس حيدري، نايب‌رييس شوراي اسلامي شهر ايلام نيز، كه از واجدين شرايط شهردار شدن و از مخالفان تعيين شهردار از بين اعضاي شورا نيست، به ايسنا گفت: بنده كاملا مخالف حضور اعضاي شورا به عنوان شهردار هستم. چون كه بعد از يك سال تشنج ما تازه به تعامل رسيده‌ايم و به نظر من اين امر تشنج‌ها را بيشتر خواهد كرد.

وي با اشاره به اين كه، شهردار بايد، يك نيروي توانمند خارج از شهر و در صورت لزوم خارج از استان باشد، افزود: بايد با فراخوان به نيروهاي باتجربه و توانمند، بهترين فرد را گزينش و انتخاب كنيم تا گستره شورا و شهرداري را گسترده‌تر كنيم، اما طبق شواهد و قرائن از آنجايي كه پنج نفر از اعضاي هفت نفره شورا موافق تعيين شهردار از بين اعضا هستند، به احتمال زياد شهردار آينده ايلام، يك نفر از اعضاي شوراي شهر است.

نايب رييس شوراي شهر ايلام، با اشاره به اين كه شهردار وظايفش را به درستي انجام داده و عملكرد مناسبي داشته، به گونه‌اي كه رضايتمندي عمومي را هم به دنبال داشته است، گفت: متاسفانه ما در شورا نه تنها باري از دوش شهردار برنداشته‌ايم بلكه تنها باري بر دوش ايشان بوده‌ايم.

يزدان قباديان، عضو و دبير شوراي شهر ايلام و رييس شوراي استان نيز، به ايسنا گفت:‌ در صورت ارايه استعفاي شهردار و تصويب شورا، فقط به يكي از اعضاي شورا به عنوان شهردار راي مي‌دهم و به احتمال زياد شهردار آينده يكي از اعضاي شوراي شهر خواهد بود.

وي با اشاره به اين كه تا زماني كه شهردار بخواهد بماند ما از ايشان حمايت مي‌كنيم، افزود:‌ برخلاف برخي اظهارنظرها، انتخاب شهردار كاملا كارشناسانه بود و در شرايط كنوني ايشان خودشان نمي‌خواهند به عنوان شهردار فعاليت كنند.

قباديان، داشتن تجربه و قدرت مديريت قوي را، يكي از شرايط اساسي براي تعيين شهردار جديد عنوان و اضافه كرد: با توجه به كم و كاستي‌هاي امور شهري و اعتبارات ايلام، كسي بايد شهردار بشود كه سابقه بسيار درخشاني داشته باشد و بنده شخصا چنين خصوصياتي را در يكي از اعضا شورا مي‌بينيم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -13روز