شنبه 14 تیر 1399

بارش گرد و غبار زندگی مردم ایلام را مختل کرد

بارش گردوغبار از اوايل صبح ديروز تاكنون زندگي مردم در شهر ايلام را مختل كرده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، بارش شديد گرد و غبار به همراه برودت هوا تردد خودروها و حتي عابرين پياده در شهر ايلام را با مشكل مواجه كرده است.
شدت بارش گردوغبار در استان ايلام به اندازه اي است كه سطح معابر، خيابانها، خودروها، مغازه ها و تمام اجسام روي زمين را با لايه اي از گردوغبار پوشانده است.
مسئول آزمايشگاه اداره حفاظت از محيط زيست استان ايلام در اين باره گفت: بارش گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، فضاي شهر ايلام را غبارآلود كرده است.
مازيار سليمان نژاد افزود: در حال حاضر ميزان ذرات معلق در هواي شهر ايلام 500 ميكروگرم در متر مكعب اندازه گيري شده است.
وي ادامه داد: اين ميزان ذرات پنج برابر بيشتر از استاندارد معمول بوده كه براي تنفس بسيار مضر و خطرناك است.
اين مسئول اضافه كرد: ميزان استاندارد ذرات معلق در هوا 150 ميكروگرم در متر مكعب است كه شهر ايلام اكنون پنج برابر اين ميزان ذرات معلق در هوا دارد.
سليمان نژاد، از كودكان، بيماران تنفسي و مسن ترها خواست از منزل خارج نشده و در صورت ضرورت حتماً از ماسكهاي تنفسي استفاده كنند.
اين مسئول يادآور شد: اين دستگاه اجرايي نيز از ساعات اوليه بروز اين اختلال هوايي اقدام به توزيع ماسكهاي تنفسي بين مردم ساكن در شهر ايلام كرده است.
مديركل هواشناسي استان ايلام نيز در اين خصوص گفت: اين سيستم از طرف صحراي عربستان و كشور عراق وارد منطقه غربي و مركزي كشورمان شده و پديده بارش گردوغبار را فراهم كرده است.
مهرداد حسيني افزود: اين پديده تا پايان وقت فردا در مناطق مختلف استان ايلام و همچنين استانهاي جنوبي و ديگر مناطق غربي كشور ادامه دارد.
نظرات ارسال نظر