چهار‌شنبه 20 فروردین 1399

با مسببان،محرکان و مقصران ناآرامی‌های روزگذشته ایوان برخورد قانونی خواهد شد .

معاون سياسي و امنيتي استانداري ايلام گفت: ‌موضوع ناآرامي‌هاي روز گذشته شهر ايوان در حال پيگيري است و با مسببان، محركان و مقصران، برخورد قانوني به عمل خواهد آمد.


حجت‌الاسلام‌والمسلمين سعيد‌هاشمي، ‌در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اعلام اين كه ناآرامي‌هاي ايوان، روز بعد انتخابات و قبل از اعلام رسمي ‌نتايج شمارش آراء رخ داده است، اظهار كرد: صبح روز شنبه(7 ارديبهشت)، بعضي افراد فرصت‌طلب با اغراض خاص، شايعه‌اي مبني بر اين كه يكي از نامزدهاي انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابيه ايوان انتخاب نشده است، در بين طرفداران آن نامزد منتشر كردند و همين شايعه باعث تجمع عده‌اي از طرفداران آن نامزد انتخابات در جلوي فرمانداري ايوان شدند.


وي افزود:‌ در پي اين تجمع، عده‌اي از اراذل و اوباش و فرصت‌طلبان با سوءاستفاده از اين موضوع اقدام به تحريك مردم كردند كه پيامد آن اتفاق تلخي بود كه افتاد.


هاشمي‌ بيان كرد: در نهايت امر، با حمايت و پشتيباني مردم عزيز و بزرگان و متنفذين ايوان و نيز تدبير مسوولان امر، وضعيت به حالت عادي برگشت و مردم ايوان نيز تاكنون به روش‌هاي مختلف از اين اقدام فرصت‌طلبانه ابراز انزجار و تنفر كرده‌اند.


معاون سياسي امنيتي استاندار ايلام، با اشاره به اين كه مسببان قضيه بعضا شناسايي شده‌اند، به ايسنا گفت: موضوع در حال پيگيري است و قطعا با افراد سودجو و فرصت‌طلبي كه موجب تعرض به اماكن دولتي و وارد شدن خسارت شده‌اند، برخورد قانوني خواهد شد.


به گزارش ايسنا، دكتر غلامعلي حدادعادل، رييس مجلس شوراي اسلامي، امروز- يك‌شنبه - در نطق پيش از دستور خود، گفت: انتخابات در سراسر كشور عموما در نظم و آرامش برگزار شده، به غير از حوزه ايلام كه متاسفانه به درگيري كشيده شده و حادثه تلخي به بار آمده، كه از همين جا از جانب خود و نمايندگان مجلس از اين مساله اظهار تاسف مي‌كنم و اميد است با پيگيري مسوولان اگر كسي مقصر شناخته شده، بررسي عادلانه‌اي صورت گيرد و براي تخفيف آثار سوء ناشي از اين درگيري، هم اقدام شود.


فريدون همتي - نماينده ايلام در مجلس نيز، امروز در جلسه علني مجلس، طي تذكري كتبي به وزير كشور، رسيدگي به حادثه تلخ شهرستان ايوان كه منجر به كشته و زخمي شدن چند نفر از شهروندان شد و لزوم برخورد فوري با عاملان آن را خواستار شد

نظرات ارسال نظر