دوشنبه 7 بهمن 1398

گزارش سایت تابناک از حوادث اخیر ایوانغرب

با سوءمديريت در اعلام نتايج آرا، انتشار برخي شايعات و واكنش‌ها و احساسات شديد طايفه‌اي مردم شهرستان ايوان غرب، از توابع ايلام، جمعه شب گذشته اين شهر شاهد درگيري خونين بود.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، از ايلام، اين درگيري حدود بيست زخمي نيز داشته است كه حال چهار نفر از آنان وخيم گزارش مي‌شود.
به نوشته روزنامه «جمهوري اسلامي»، محتاج، معاون امنيتي وزارت كشور، ضمن تأييد بروز ناآرامي در استان ايلام تصريح كرد: در اين ناآرامي‌ها يكي، دو نفر كشته شده‌اند اما وضعيت اين شهر در حال حاضر آرام و اوضاع تحت كنترل است.

مصطفي پورمحمدي، وزير کشور برکنار شده نيز در کنفرانس خبري ديروز، بدون اشاره به نام شهر گفته بود، در يک حوزه انتخابيه، اختلاف در شمارش آرا باعث کشته شدن يکي، دو نفر و مجروح شدن تعدادي ديگر شده است.
بنا بر اين گزارش، به دنبال دير اعلام شدن آراي داريوش قنبري، نماينده كنوني ايلام، شماري از مردم با اين تصور كه آراي او براي متين، نامزد ديگر ريخته شده، به خيابان‌ها آمده و به برخي مراكز حمله‌ور شدند.

در بيست‌وچهارم اسفند، انتخابات در حوزه ايلام، شيروان،‌ ايوان و چرداول به دور دوم كشيده شد تا جمعه گذشته، داريوش قنبري، شاپور پولادي، علي‌اكبر متين و علي‌اكبر بسطامي با هم رقابت كنند. اما درگيري در ايوان غرب پس از آن آغاز شد كه در نخستين ساعات بامداد شنبه، به صورت غيررسمي اعلام شد تعدادي از آرايي که به نفع داريوش قنبري به صندوق ريخته شده باطل اعلام گرديده و باعث شده که او به رتبه سوم در ميان چهار نامزد انتخاباتي نزول کند و جاي خود را در ميان نامزدهاي پيروز به علي‌اکبر متين بدهد.

شايعه تغيير نتايج آرا به نفع علي‌اکبر متين، اعتراض طرفداران داريوش قنبري را برانگيخت و شماري از آنان به نشانه اعتراض در مقابل فرمانداري ايوان غرب تجمع کردند.
در اين درگيري به فرمانداري ايوان غرب، مواد آتشزا پرتاب شد و به بانک‌ها و ديگر ساختمان‌هاي دولتي نيز حملاتي شد که خساراتي بر جاي گذاشت.

ساعاتي بعد مشخص شد خبر تغيير نتايج به نفع علي‌اکبر متين، نادرست بوده و نام داريوش قنبري رسماً از سوي ستاد انتخابات کشور به عنوان يکي از دو نامزد پيروز ايلام اعلام شد.

در اين هنگام، گويا برخي مأموران تيراندازي‌هايي انجام داده‌اند.
زخمي‌هاي اين حادثه به بيمارستان منتقل شده‌اند.
نظرات ارسال نظر