پنج‌شنبه 3 بهمن 1398

ماراتن ششم اردیبهشت در ایلام - دور دوم انتخابات مجلس هشتم در ایلام

آهنگ ماراتن انتخابات ششم ارديبهشت امروز همزمان با ديگر استان‌هاي كشور كه انتخابات به مرحله دوم كشيده شده است، در اين استان نيز نواخته شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، در استان ايلام شش نامزد انتخاباتي به مرحله دوم انتخابات راه يافته و در مجموع سه نفر از اين نامزدها به مجلس شوراي اسلامي راه خواهند يافت.
استان ايلام داراي دو حوزه اصلي انتخابات شامل حوزه شمالي و حوزه جنوبي بوده كه حوزه شمالي آن شامل شهرهاي ايلام، مهران، ايوان و شيروان چرداول است.
حوزه جنوبي استان ايلام نيز شامل شهرهاي آبدانان، دره شهر و دهلران است كه در حوزه شمالي و جنوبي به ترتيب چهار و دو نامزد براس كسب آراي بيشتر با هم رقابت مي‌كنند.
رئيس ستاد انتخابات استان ايلام در خصوص برگزاري اين انتخابات (ششم ارديبهشت) گفت: تمام تلاش ستاد انتخابات استان ايلام برپايي باشكوه و در عين سلامت و صحت انتخابات است.
سعيد هاشمي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: براي احقاق اين مهم 10 هزار نيرو كار اجرايي انتخابات ششم ارديبهشت ماه در ايلام را برعهده دارند.
وي ادامه داد:‌ اين تعداد نيرو در قابل نيروهاي اجرايي، نظارتي، حفاظتي، امنيتي، خدماتي و غيره كار برگزاري انتخابات امروز (ششم ارديبهشت ماه) را برعهده دارند.
اين مسئول اضافه كرد:‌كار اخذ راي مردم استان ايلام در 463 شعبه اخذ را يدر شهرستان‌هاي مختلف انجام مي‌شود.
هاشمي تصريح كرد: تمام قوانين حاكم بر انتخابات 24 اسفند نيز بر اين انتخابات مترتب بوده و هيچگونه تغيير قانوني وجود ندارد.
اين مسئول اضافه كرد: با توجه به اينكه زمان برگزاري انتخابات استاني بوده و زمان آن از 8 صبح امروز در استان ايلام شروع شده و تا پايان 18 عصر همين روز به طول مي‌انجامد‌، از آحاد مردم ايلام خواست در ساعات اعلام شده به محل شعب اخذ راي مراجعه كنند.
معاون سياسي و امنيتي استانداري ايلام گفت: حضور گسترده و همه جانبه مردم در انتخابات امروز مجلس شوراي اسلامي وظيفه ديني و شرعي است.
هاشمي تصريح كرد:‌ سلامت انتخابات كه زمينه‌ساز آن مجريان و ناظران انتخابات هستند ارتباط مستقيمي با مشاركت حداكثري مردم دارد.
اين مسئول اضافه كرد:‌ هرچند امنيت و سلامت انتخابات حفظ شود مردم نيز در مقابل حضور جدي و احداري در انتخاؠDA7ت دارند.
معاون سياسي و امنيتي استاندار ايلام گفت: ‌اين مهم در طول سي سال گذشته از سوي متوليان انتخابات و همچنين مردم هوشيار ايران اسلامي محقق شده است.
هاشمي افزود:‌ همه مجريان انتخابات در استان ايلام تلاش دارند به بهترين نحو ممكن انتخاباتي قانونمند، باشكوه و با حضور حداكثري و شان مردم برگزار كنند.

نظرات ارسال نظر