ایلامی ها با چادرهای سنتی به استقبال میهمانان نوروز می روند

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: در فضای ورودی و خروجی شهرهای استان برای اطلاع رسانی به گردشگران سیاه چادرهایی برپا و نمایشگاه جاذبه های گردشگری و فروشگاه صنایع دستی در آن چادرها ارایه می شود.
فریدون محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، گفت: ما در استان ایلام در هتل های مربوطه دستگاه pos را نصب کردیم و همه مسافران دارنده سفر کارت می توانند از تخفیف تا حدود 20 درصد برای استفاده از امکانات اقامتی بهره مند شوند.
وی با بیان این مطلب که پیش بینی می شود حدود یک میلیون نفر از استان ایلام دیدن کنند، افزود: تمام نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی که در امر نوروز دخالت دارند آمادگی لازم را برای ارایه خدمات نوروزی دارند و بخش اورژانس بیمارستان ها، اصناف، هلال احمر، بخش های مربوط به آموزش و پرورش در امر اسکان مسافران و خود سازمان میراث فرهنگی استان در مقام دبیر ستاد تسهیلات نوروزی خود را برای نوروز آماده می کنند.
محمدی با اشاره به این موضوع که از هتلداران خواستیم تا در ارایه خدمات به گردشگران تخفیف را لحاظ کنند، درخصوص یکسان سازی نرخ هتل ها گفت: ما در استان مان نرخ هایی را پیشنهاد داده ایم و در حال حاضراجرا می شود.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: علاوه بر برپایی سیاه چادرها برای اطلاع رسانی به گردشگران اقلام تبلیغاتی نیز تهیه شده که در اختیار گردشگران قرار می گیرد.
وی با بیان این مطلب که با صدا و سیما وارد مذاکره شدیم تا در ایام نوروز چه در برنامه های استانی و چه در برنامه های شبکه سراسری به معرفی بیشتر استان ایلام و جاذبه های گردشگری آن پرداخته شود، افزود: در راستای این مذاکرات مصاحبه هایی هم با شبکه های العالم و جام جم انجام دادیم تا معرفی این استان در سطح بین المللی نیز صورت بگیرد. همچنین وب سایت www.ilam-miras.ir آماده ارایه اطلاعات به گردشگران است.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 11ماه و -10روز