یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مطالبات فرهنگیان استان تا پایان سال پرداخت می‌شود

رييس سازمان آموزش و پرورش استان ايلام گفت: ‌تا پايان سال جاري يك ميليارد و 500 ميليون تومان از مطالبات فرهنگيان پرداخت مي‌شود.

كلانتر باراني، در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا اظهار كرد:‌ در صورت تخصيص كل بدهي از سوي خزانه دولت،‌ يك ميليارد و 500 ميليون تومان به استان ايلام تعلق مي‌گيرد كه از اين مقدار تاكنون يك ميليارد تومان به سازمان آموزش و پرورش استان داده شده است.

وي افزود:‌ مقدار اعتباري كه به دست آموزش و پرورش رسيده است صرف پرداخت حقوق به آموزشياران كه بهمن و اسفندماه حقوق آنها پرداخت نشده است، معلم‌هاي حق‌التدريسي، پاره‌وقت، سرباز معلم‌ها، حقوق كارگران شركتي و قراردادي و پاداش پايان سال به بازنشستگان مي‌شود.

باراني به طرح هزار ميلياردي اشاره و اضافه كرد:‌ اگر طرح هزار ميلياردي كه در صحن مجلس است تصويب شود مي‌توانيم كل مطالبات فرهنگيان را پرداخت كنيم كه در ضمن سهم استان ايلام از اين طرح 13 تا 14ميليارد تومان است.

رييس سازمان آموزش و پرورش استان ايلام، به كل مطالبات فرهنگيان استان اشاره كرد و ادامه داد: مطالباتي كه با تصويب شدن طرح هزارميلياردي پرداخت خواهد شد، شامل مرخصي‌هاي مناطق محروم و پاداش پايان خدمات به بازنشستگان است.

وي افزود:‌ حق‌التدريس چهارماه آذر تا بهمن‌ماه، اعمال اجرايي مدارس، ماموريت‌هاي اداري كه از فروردين ماه تا كنون پرداخت نشده، شش‌ماه اضافه‌كاري كاركنان اداري، سرانه مدارس و سند جانبازان كه خود 700 تا 800 ميليون تومان هست، از ديگر مطالبات فرهنگيان است كه با اجرا شدن طرح هزار ميلياردي پرداخت خواهد شد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 10ماه و 9روز