۷۰ میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی در ایلام اختصاص یافت

 ميليارد ريال اعتبار به تازگي براي مقابله با خشكسالي به اين استان اختصاص يافته است.
 
 
علي‌محمد آزاد امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: اين ميزان اعتبار از سوي دولت به اين استان اختصاص يافته است.
وي ادامه داد: استان ايلام جزء استان‌هاي درگير با پديده خشكسالي شناخته شده و از ابتداي امسال براي مقابله با اين پديده برنامه‌ريزي شده است.
اين مسئول اضافه كرد: اولين اقدام مسئولان استان بايد در بخش تأمين آب شرب و دومين اقدام در راستاي احيا كشاورزي و دامداري استان باشد.
آزاد تصريح كرد: براي اين دو موضوع نيز با مسئولان نشست‌هاي مختلفي برگزار شده كه برنامه‌هاي خاص اين دو مهم نيز انديشيده شده است.
استاندار ايلام گفت: درصدد هستيم بخشي از اين اعتبار، صرف خريد دام‌هاي مازاد عشاير در استان ايلام شود البته اين برنامه بسيار حساس است و بايد مسئولان مرتبط با موضوع در اين خصوص دقت‌نظر داشته باشند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: شركت پشيباني امور دام تا آنجايي كه مي‌تواند از خريد دام‌هاي مولد پرهيز كرده و اداره امور عشايري با سازو‌كارهاي مشخص و تامين علوفه، اين دام‌ها را نگهداري كند.
آزاد افزود: مسئولان دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع تنها بايد دام‌هاي مازاد عشاير را خريداري كنند و از خريد دام‌هاي مولد پرهيز كنند.
استاندار ايلام يادآور شد: دام مولد به عنوان حافظ چرخه دامداري در استان نگهداري شود كه اين مهم بايد در دستور كار مسئولان مرتبط با موضوع قرار گيرد.

 

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 18ماه و -14روز