دوشنبه 29 مهر 1398

حذف داریوش قنبری از کمیسیون امنیت ملی مجلس

نمایندگان منتقد و میانه رو از ترکیب کمیسیون امنیت ملی مجلس حذف شدند.

براساس اخبار دریافتی "نواندیش" انتخاب اعضای کمیسیون امنیت ملی بدلیل متقاضیان زیاد به تصمیم روسای شعب براساس ضوابط موجود منوط شده بود اما در اقدامی جناحی نمایندگان منتقد و میانه رو از ترکیب این کمیسیون حذف و چهره های حامی دولت به عنوان اعضای جدید این کمیسیون در مجلس هشتم معرفی شده اند.

شنیده های خبرنگار ما حاکی از عدم پذیرش این تصمیم و رویکرد جناحی از سوی هیات رئیسه مجلس هشتم است.

از جمله چهره هایی که سابقه عضویت در کمیسیون امنیت ملی را داشته و از ترکیب جدید حذف شده اند ، قدرت الله علیخانی ، داریوش قنبری ، حاجی بابایی ، جهانگیرزاده و ... هستند.

گفته می شود در حال حاضر رایزنی ها برای اصلاح این تصمیم ناصحیح ادامه دارد.

در همین رابطه  یک نماینده مجلس خبرداد که نایب رئیس مجلس فهرست دیشب را به دلیل عدم رعایت یکی از بندهای آئین نامه منتفی اعلام کرده است.
داریوش قنبری که با خبرنگار پارلمانی مهر گفتگو می ‌کرد،‌ اظهار داشت: به اعتقاد سید حسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس در انتخاب اعضای کمیسیون امنیت ملی ماده 46 و 47 آئین نامه داخلی مجلس که ناظر بر انتخاب اعضا بر اساس تجربه و تخصص است، رعایت نشده و به همین دلیل با رد اسامی اعلام شده اسامی نهایی اعضای این کمیسیون عصر امروز اعلام خواهد شد.

نمایند مردم ایلام درخانه ملت با اشاره به اینکه 3 نفر از کسانی که دیشب به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی اعلام شده اند پزشک هستند ، گفت : گویا برخی کمیسیون امنیت ملی را با کمیسیون بهداشت و درمان اشتباه گرفته اند .

وی افزود :‌ هرچند روسای شعب و نواب رئیس مجلس اعضای کمیسیون ها را انتخاب می کنند اما آئین نامه داخلی مجلس هم شرایطی را برای انتخاب اعضا تعیین کرده است.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفتم  بعد از پیگیری های انجام شده ، ابوترابی نایب رئیس مجلس اعلام کرد در انتخاب اعضای کمیسیون ماده46 و 47 آئین نامه داخلی رعایت نشده و به همین دلیل امروز ساعت 3 روسای شعب با نواب رئیس برای انتخاب اعضای کمیسیون امنیت تشکیل جلسه می دهند.

قنبری بی توجهی به تخصص و تجربه و سابقه قبلی عضویت نمایندگان درکمیسیونها درانتخاب اعضای جدید کمیسیونهای تخصصی را بی توجهی به روح قوانین داخلی مجلس خواند. 

بروجردی، جلالی، کوثری، آقازاده، سروری، کامران، عابدی ، فلاحت ‌پیشه ، کرمی‌راد ، نقوی ، کرمی ، قدوسی ، آوایی ، جویجری ، سبحانی‌نیا ، شهریاری ، احمدی‌ بی‌غش ، زهره الهیان ، عاشوری ، ابراهیمی ، فاطمه آلیا ، مهدی ‌زاده و حیدرپور در برخی رسانه ها به عنوان اعضای قرار گرفته در فهرست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام شده اند .

نظرات ارسال نظر