خبرها و نظرها از حیدر ملکی نژاد

                                  خبرها ونظرها

 
 در خبرها داشتيم كه يك زن آمريكايي هنگام جستجو د راينترنت متوجه شده كه شوهرش  شش ماه قبل در يك مسابقه بخت آزمايي برنده جايزه ششصد هزاردلاري شده است  اين زن  از اينكه شوهرش ماجرا را با او درميان نگذاشته  به شدت عصباني شده و او را به جرم پنهان كاري به دادگاه كشانده است . در صورتي كه زن بتواند شوهرش را محكوم كند علاوه بر نصف جايزه مبلغي هم به عنوان غرامت بد ست خواهد آورد . بنده به اين شوهر آمريكايي توصيه مي كنم  سفت وسخت همسرش را تهديد كند كه اگر شكايتش را پس نگيرد و عذرخواهي نكند با بقيه پول جايزه زن ديگري مي گيرد و خلاصه اگر كوتاه نيايدو اورا در دادگاه محكوم كند  بدون شك سروكارش با هوو خواهد بود  .

                                    * * * * * *  

  
در خبرها داشتيم كه دولت براي رفع مشكل كمبود برنج و گراني سرسام آوز آن مجوز ورود مقدار زيادي برنج تايلندي را صادر نموده است . به نظر اينجانب براي رفع مشكل فوق الذكر چاره كار اين نيست كه ارز زبان بسته را مفت و مجاني روانه جيب تايلندي ها كنيم  بلكه راه بهتر و كم خرجتري هم  وجود دارد اگر فكر مي كنيد بنده پيشنهاد مي كنم به اطلاع همگان رسانده شود كه برنج سرطان زاست سخت در اشتباه هستيد چون اين حربه از بس مورد استفاده قرار گرفته كه ديگر كاملا نخ نما شده است بنا براين هيچكس باورش نمي شود كه با خوردن برنج دچار بيماري لاعلاج سرطان مي شود . راهكار من اين است كه از طريق رسانه ها و هرچه دم دست داريم اعلام نماييم  تحقيقات نشان مي دهد كه مصرف برنج به زيبايي خانم ها لطمه جدي وارد مي كند و آن را  كاهش مي دهد . به جان عزيز شما خانم هاي گرامي با شنيدن اين خبر اجازه عبور برنج ازده  كيلومتري منزلشان را هم نمي دهند در نتيجه مصرف  اين كالا به كمترين مقدار خود طي صد سال اخير مي رسد و قيمت آن هم تا دلتان بخواهد پايين مي آيد .

                                                     * * * * * *

آنطوريكه روزنامه ها  نوشته اند دكتر عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد در جواب منتقدان و مخالفان مديريتش  گفته  صندلي رياست دانشگاه آزاد به او چسبيده و هرگز ول كنش نيست ونمي تواند فراقش را تحمل كند والا  او خيلي دلش  مي خواهد بلند شود اما صندلي  كوتاه نمي آيد و مي گويد من بجز تو  به هيچكس ديگري اجازه نشستن نمي دهم . به نظر اينجانب منتقدان و مخالفان به جاي جوسازي و مصاحبه با رسانه ها و ارائه مدارك و شكايت و اينجور چيزها  با صندلي رياست دانشگاه آزاد به مذاكره و چانه زني بپردازند شايد راضي شود و اين بنده خدا را رها كند و قال قضيه كنده شود .
                                        * * * * * *

روزنامه ايران به نقل از رئيس هيئت مديره و مدير عامل سازمان بهره وري انرژي ايران گزارش  خبر داده كه هر عدد لامپ كم مصرف شصت هزار تومان به اقتصاد ملي كمك مي كند اگر ما به جاي دولت باشيم در صورت صحت اين ا دعا از همين امروز تعدادي لامپ كم مصرف بين خانواده ها  به طور مجاني  توزيع مي نماييم  . حسابش را بكنيد اگر حتي قيمت يك لامپ كم مصرف ده هزار تومان باشد با به ازاي هر لامپ از اين نوع  مبلغ پنجاه هزار تومان به حساب اقتصاد ملي واريز مي شود .

                            * * * * * *
اما مشاهده اين خبر روزنامه اطلاعات كه يك سارق به بهانه كمك به پيرزني هنگام عبور از عرض خياباني در تهران گردنبند او را دزديده است ما را بر آن داشت تا به كساني  كه در ازاي كمك به افراد ناتوان انتظار دريافت  دستمزد دارند   گوشزد نماييم همواره قبل از هر اقدامي ميزان مزد درخواستي را به اطلاع او برسانند تا همانند اين جوان كه دستمزد بردن يك پيرزن از اينطرف خيابان به آنطرف خيابان را گران حساب كرده است به عنوان سارق دستگير و پايشان به محكمه كشيده نشود .

                                         * * * * * *                     

اما اين خبر روزنامه اطلاعات كه يكي از زمين شناسان كشورمان به دليل وجود مقدار قابل توجهي اورانيوم در سنگ هاي آذرين نسبت به استفاده از اين نوع سنگها در نماي ساختمان و بناها هشدار داده است موجب شد كه پيش خودمان فكر كنيم  اي دل غافل نكند كشورهاي  5+1 كه اين همه دنبال بهانه ميگردند و به ما گير مي دهند و تهمت مي زنند اين بار به بهانه وجود اورانيوم در سنگ نماها يمان باز برايمان پاپوش درست كنند و قطعنامه ديگري بر عليه ما صادر كنند  و تحريم هاي بيشتري  وضع نمايند .

                          * * * * * *
و بلاخره در خبرها داشتيم كه يك زن چهل ساله انگليسي با اهداي كليه اش به معلم سي سال قبل خود او را از مرگ حتمي نجات داده است . به نظر اينجانب انگليسي ها بايد بدانند هر كاري براي معلمان خود انجام دهند باز نمي توانند در زمينه احترام و تكريم معلم به گرد پاي ما برسند . چون در كشور ما وزارت محترم آموزش و پرورش دلسوزانه و در كمال امانتداري پول معلم را به مدت يك سال پيش خودش نگه ميدارد و پس انداز مي كند آنگاه هفته معلم دودستي تقديم آنان مي كند از طرفي تمامي فروشندگان با اشتياق زايدالوصفي براي قرض دادن به معلم گوي سبقت را از يكديگر مي ربايند . همچنين بانك ها براي پرداخت وام به متقاضيان ضمانت معلم را خيلي بيشتر از ضمانت ديگران قبول دارند .

* * * * * *

 اما يک خبر مندرج در رسانه هاي سراسري حاکي است که پزشکان در زاهدان يک مداد بيست سانتي متري را از کليه نوجواني دوازده ساله با موفقيت خارج کرده اند . اي کاش پزشکان گرامي جهت اطمينان سري هم به  معده و شکم و ريه ها و قلب اين نوجوان  بازیگوش مي زدند و زحمت پيدا کردن دفتر مشق هاي خط خورده و نخورده اورا هم مي کشيدند .

                      * * * * * *

روزنامه همشهري گزارش داده كه دريك مسابقه ساندويچ خوري كه با شركت تعدادزيادي از زنان آمريكايي در شهر نيويورك برگزار شده يك زن چهل و دو ساله موفق شده با خوردن بيست ونه ساندويچ در مدت ده دقيقه به مقام قهرماني برسد خوانندگان گرامي اين خبرراكه به آقا گلچين نشان داديم اعتقادش این بود که اشتهاي شگفت آور قهرمان مسابقه به اين دليل بوده كه شوهرش بنا به دلايل نامعلومي مدت سه چهار روزي در منزل تشريف نداشته تا براي این خانم آشپزي كند و شكمش را سير نمايد.

* * * * * *                                          

ما حسابي نگران بوديم كه خبر بسيار خوشحال كننده مديرعامل شركت ملي نفت ايران خيالمان را براي صد سال آينده راحت كرد ايشان در گفتگو با رسانه ها اعلام كرده كه ذخاير نفتي ايران براي صد سال آينده كافي است .ديگر از اين بهتر كه نمي شود براي  ما نسل حاضرتا پايان عمرمان درآمد نفتي وجود دارد . لابد نسل آينده هم  فكري براي خودشان مي كنند اصلا سرنوشت نسل آينده به ما چه ربطي دارد ؟ علاوه بر اين ما چرا از همين الآن براي  آيندگان تعين تكليف كنيم ؟ شايد آنها بخواهند طور ديگري زندگي كنند

اما در خبرها داشتيم كه یک مرد مصري به جرم كلاهبرداري پنجاه و دو ميايون دلاري به هزار سال زندان محكوم شد . به گزارش راديو بي بي سي عبدالله كامل محمدكه از پانصد نفر با وعده سرمايه گذاري و دادن سود كلان   پول  گرفته بود  بعد از مدتي ناپديد شد . من كه هرچه در باره اين حكم عجيب و غريب فكر كردم چيزي به عقل ناقصم نرسيد تا بلاخره آقا گلچين قال قضيه را كند و گفت :   با توجه به اينكه متهم هرگز نمي تواند هزار سا ل عمر كند بنابراين پس از مرگ او  فرزند و نوه و نتيجه و نبيره  تا چند نسل بعدبايد در زندان باشندو آب خنك بخورند .

                 * * * * * *


جام جم به نقل از روزنامه ديلي تايمز پاكستان نوشته كه گروهي از گدايان اين كشور با ارسال پيامك اقدام به گدايي مي نمايند به گزارش اين روزنامه گدايان در پيام كوتاه خود از كاربران تلفن همراه مي خواهند ده تا صد روپيه به شماره حسابي كه در انتهاي اين پيامك آمده واريزنمايند .در اينجا لازم است كه  به گدايان هموطن توصيه نماييم اگرآنان هم مي خواهند از اين روش براي گدايي استفاده كنند براي صرفه جويي در هزينه پيامك آن را براي كساني ارسال نمايند كه قبلا از دست ودل بازي آنها اطمينان داشته باشند ضمنا از آنجاييكه شركت مخابرات به منظور پاسداشت زبان رسمي كشورمان پيامك فارسي را خيلي ارزانتر از انگليسي حساب مي كنند گدايان گرامي هم يادشان باشد كه پيامك درخواست كمك خود را به زبان فارسي ارسال نمايند .

                   * * * * * *

 روزنامه اطلاعات  به نقل از پژوهشگران دانشگاه لوماليندا نوشته چون  قهقهه ميزان هورمون هاي استرس زا را در خون كاهش مي دهد بنابراين ماآدمها بهتر است بخنديم تا دنيا نيز به روي ما بخندد از طرفي روزنامه ديلي تلگراف هم به نقل از محققان دانشگاه فرانكفورت نوشته كه تظاهر به خنده براي بدن مضر است و خنديدن برخلاف ميل دروني موجب افسردگي فرد شده و بر روي سيستم ايمني بدن اواثر منفي ميگذارد وافرادي كه سعي مي كنند  عليرغم ميل باطني و احساسات دروني بخندد با مشكلات فراواني مواجه ميشوند . خوانندگان گرامي شما رانمي دانم اما باور بفرماييد ما كه حسابي گيج شده ايم و بلاتكليف مانده ايم كه بلاخره به توصيه روزنامه اطلاعات عمل كنيم يا هشدار ديلي تلگراف را جدي بگيريم ؟ هردو باهم كه نمي شود و جور درنمي آيد .


                    * * * * * *
اما در خبرها داشتيم كه گروهي از دانشمندان انگليسي در تحقيقات خود به اين نتيجه رسيده اند كه به ياد آوردن كامل آخرين غذاي خورده شده فضاهايي از مغز را تحريك مي كند و موجب كاهش اشتها مي شود . اين دانشمندان دربررسي هاي خود كشف كردند كه بخشي از مغز انسان آخرين غذاي خورده شده را به ياد او مي آورد و اشتهايش را كاهش مي دهد به نظر اينجانب اين از خوش شانسي اقشار آسيب پذير است كه كشف دانشمندان انگليسي به كمكشان آمده بنابراين آنها مي توانند با مرور خاطرات گذشته هاي دور و يادآوري آخرين باري كه غذاي خوبي نوش جان كرده اند اشتهايشان را حسابي كور نموده و به ميزان قابل توجهي در مصرف مواد غذايي  وهزينه هاي سرسام آور آن صرفه جويي كنند . 

 

                    * * * * * *      

اما مدیرکل تربیت بدنی استان ایلام در گفتگو با رسانه ها از برگزاری بازی های بومی و محلی  بانوان سراسر کشور به میزبانی ایلام خبرداده است . اینجانب به آقای مدیرکل پیشنهاد مینمایم فراموش نکند که دونوع بازی مفرح وجذاب و پرهیجان بانوان یعنی کتک کاری شوهران با روشهای مختلف ونق زدن به جان شوهران را نیز در برنامه این مسابقات بگنجاند .

                 * * * * * *
   

اما روزنامه جام جم  از قول محققان به مردم سفارش کرده حتما میوه ها را با پوست بخورند تا قند خونشا ن کنترل شود . این روزنامه در ادامه نوشته براساس تحقیقات انجام شده فیبر موجود در پوست میوه ها علاوه بر کنترل قند خون موجب کاهش چشمگیر چربی خون هم می شود به نظر اینجانب این توصیه برای ما اقشار آسیب پذیرهیچ تازگی ندارد چون ما معتقدیم بابت همه میوه پول می دهیم بنابراین حتی از پوست آن هم نمیگذریم
پس محققان بهتراست جستجو کنند و راههای جدیدتری برای کنترل دیابت نوع اول و دوم و کاهش چربی خون پیدا کنند .

                                       * * * * * *
اما آنچنانکه رسانه ها اعلام کرده اند تحقیقات جدید نشان میدهد که مردان خیلی بیشتر از زنان حرف میزنند خدا از سر تقصیرات همه ما بگذرد  که چه فکر میکردیم وچه از آب درآمد البته به نظر اینجانب نتایج تحقیقات جدید کاملا درست و بجا است چون مردها تمامی حرفهایشان را توی دل خود یا هنگامی که در خواب هستند میزنند والا وقتی که بیدارند هرگز به خود جرات نمی دهند که به میان کلام مستمر زنان بپرند پس اصلا فرصتی برای حرف زدن بدست نمی آورند .

                                            * * * * * *

اما عده ای از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیای آمریکا به سیگاریها توصیه کرده اند که برای جلو گیری از ابتلا به بیماری سرطان ریه تا می توانند میوه و سبزی و سیر بخورند . به نظر اینجانب همه ما بایستی سپاسگذار این دانشمندان باشیم که برای اولین بار بلاخره روشی را ابداع کرده اند که سیگاریها هم میتوانند سیگارشان را بکشند وهم به سرطان ریه مبتلا نشوند چون تا حالا همه فقط این را  بلد بودندکه به سیگاریها هشدار بدهند آنها را از کشیدن سیگار منع کنند .

                                         * * * * * *
در خبرها داشتیم در ایالت لوییزیانای آمریکا یک قلاده خرس نگهبانی زندان را برعهده گرفته و رویای فرار را از سر محکومان و مجرمان پرانده است .این خرس دویست کیلویی که هیچ کس جرات نزدیک شدن به آن را ندارد در اطراف زندان ایالتی گشت میزند وبه محض دیدن مورد مشکوک به آن حمله می کند . به نظر اینجانب مسئولان زندان باید خیلی مواظب باشند مبادا کسی با یک شیشه عسل خوشمزه خرس شکمو را مشغول کرده و زندانیان را فراری بدهد .

 

                                            * * * * * *
وزیر بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی در حاشیه مراسم روز جهانی بدون دخانیات به خبرنگاران گفته : اگر هزینه مرگ ومیر سالانه هشتاد هزار نفر وبیماری یکصد وشصت هزارنفر به علت مصرف سیگار ودود شدن پنجاه میلیاردنخ سیگار در کشور راجمع کنیم با پول آن میتوان مشکل مسکن را در کشور حل کرد به نظر اینجانب با این حساب مستاجران و افراد متقاضی دریافت مسکن خیالشان راحت باشد که حالا حالا ها موفق به خانه دار شدن نخواهند شد چون وادار کردن این همه آدم سیگاری به ترک آن و اختصاص هزینه مربوطه به ساخت مسکن کاری است که به این آسانیها انجام پذیر نخواهد بود .

                        
                                                        * * * * * *
به گزارش رسانه ها محققان به مردم توصیه کرده اندکه در مصرف سیر صرفه جویی کنند چون مصرف بی رویه آن انسان را دچار سردرد و ضعف بینایی میکند به نظر اینجانب ما شانس آوردیم که تا حالا زنده ماندیم و بلاخره عده ای محقق پیدا شد که به جای تعریف و تمجید از سیر و معجزاتش برخی عوارض بدمصرف زیادسیر راهم با ما گفتند .
 

                * * * * * *                 


روزنامه جام جم از افزایش تما یل مردم برای خرید نا ن به جای برنج خبرداده ونوشته افزایش قیمت برنج موجب گردیده تمایل مردم برای خوردن نان به میزان قابل توجهی افزایش یابد به نظر اینجانب پس از افزایش قیمت نان مردم به مصرف هرچه بیشتر سیب زمینی روی خواهند آورد و به محض گران شدن سیب زمینی این بار ماکارونی بیستری مصرف می کنند و بلاخره در صورت افزایش قیمت ماکارونی بدون شک تمایل مردم برای خوردن پفک نمکی افزایش خواهد یافت .

                                                * * * * * *
و بلاخره براساس گزارش رسانه ها دو دوست آمریکایی رکورد جهانی دست دادن به یکدیگر را که در اختیار دو نفر آلمانی بود شکسته اند . این گزارش حاکی است این دو جوان که اهل سانفرانسیسکو هستند  به مدت نه ساعت ونیم بی وقفه به هم دست داده اند تا نام خود را در کتاب رکورد های جهانی به ثبت برسانند . ای کاش دراین گزارش مشخص می گردید که آیا دست دادن این دو آمریکایی محبت آمیز و صادقانه و مردانه بوده یا فقط برای ثبت رکورد جهانی این کار را انجام داده اند .


                                              * * * * * *
براساس گزارش رسانه ها معاون اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در یک مصاحبه اظهار داشته که شصت درصد اقتصاد کشور در اختیار کمتر از سی درصد افراد جامعه قراردارد به نظر اینجانب بهتر است که اکثریت هفتاددرصدی جامعه بقیه چهل درصد اقتصاد کشور را هم به این اقلیت سی درصدی واگذار کنندالبته به شرط آنکه اقلیت سی درصدی متعهد شوند وام بلند مدت به اکثریت هفتاددرصدی بدهند و اقساط وام ها نیز از محل سود سهام عدالت به همان اقلیت سی درصدی برگردانده شود.

ا ما بشنوید ا ز مدیرعامل آب و فاضلاب شهری  ایلام که در مصاحبه با رسانه ها مدعی شده که ایلامی ها بیشتر از استاندارد کشوری آب مصرف می کنند . به نظر اینجانب اولا به احتمال خیلی زیاد این آمار مربوط به زمانی بوده که هنوز یارانه پودر رختشویی حذف نشده  و قیمت این کالا افزایش نیافته بود .دوما اگر آقای مدیرعامل فقط  به شهروندان ایلامی توصیه نمایند به منظور صرفه جویی در مصرف آب غذاهای شور نخورند بعد  دوباره آمارگیری نماید مطمئن باشنداینبار مصرف آب ایلامی ها به نصف استاندارد کشوری خواهد رسید .
                                                                                                                                                   
                                           * * * * * *
همچنین خبرنگار روزنامه اطلاعات در همدان گزارش داده دو برادر قصاب که اقدام به کشتار الاغ وفروش گوشت آن می کردند در ملایر شناسایی و دستگیر شدند .براساس این گزارش آنان هفته ای سه راس الاغ را سر بریده و در قالب گوشت قرمزبه قیمت مجاز بازار  فروخته اند همچنین مشخص شده که تاکنون هشتادراس الاغ توسط این دو نفر با همدستی فرد دیگری سربریده شده است به نظر اینجانب  بایستی سازمان حفاظت محیط زیست  کشور به عنوان شاکی اصلی پرونده وارد ماجرا شود چون اگر کشتاربی رحمانه الاغ ها با همین سرعت ادامه پیدا میکرد ومجرمان دستگیر نمی شدند چه بسا  مجبور میشدیم برای جلوگیری از انقراض نسل الاغ  مناطق حفاظت شده برای این حیوان زبان بسته دایر کنیم .

                                          * * * * * *
اما به نوشته رسانه های داخلی و خارجی دانمارکی ها برای اینکه پایتخت کشورشان را به تمیز ترین شهر اروپا تبدیل کنند نوعی سطل  زباله سخنگو طراحی کرده اند که ازمردم بابت انداختن زباله در داخل این سطل ها تشکر می کنند . به نظر اینجانب  شهرداریهای ما هرگز به فکر واردات این نوع سطل زباله نباشند  چون در کشور ما برای این نوع تشکرکردنهای خشک وخالی تره هم خرد نمی کنند حالا اگرجایزه ای چیزی در کار بود باز حرفی

                                            * * * * * *

            حیدر ملکی نژاد – استان ایلام

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 14ماه و 3روز