دوشنبه 30 دی 1398

تامین شیر یارانه‌ای دغدغه‌ای برای شهروندان ایلامی

تهيه و تامين شير يارانه‌اي در هفته‌هاي اخير به دغدغه‌اي براي شهروندان استان ايلام تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام يكي از شهروندان ايلامي درباره وضعيت توزيع شير يارانه‌اي در استان به خبرنگار فارس در ايلام گفت: كمبود شير يارانه‌اي، مردم اين استان را با مشكل مواجه كرده است.
محمد اسدي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: براي تهيه شير يارانه‌اي بايد ساعت‌ها در مقابل فروشندگي‌ها معطل ماند و در نهايت يك يا دو كيسه شير دريافت كرد.
وي ادامه داد: در پاره‌اي موارد نيز به سبب كمبود و فقدان شير يارانه‌اي مردم در صفوف شير معطل مانده و در نهايت شيري هم دريافت نمي‌كنند.
اين شهروند از مسئولان مرتبط با موضوع در استان ايلام خواست موضوع را بررسي و در نخستين فرصت آن‌ را رفع كنند.
يكي ديگر از شهروندان ايلامي گفت: از ابتداي سال جاري موضوع كمبود شير يارانه‌اي در استان ايلام به وجود آمده و همچنان ادامه دارد.
مهناز صادقي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: پرس و جوهاي به عمل آمده توسط شهروندان ايلامي، عامل كمبود شير يارانه‌اي را ناشي از فروش عمده شير يارانه‌اي از سوي مراكز توزيع به بستني فروشي‌هاي شهر ايلام مي‌داند.
وي ادامه داد: برخي از فروشندگي‌ها به سبب تقاضاي بالاي اين محصول در استان ايلام شير يارانه‌اي را با قيمت بيشتري به صورت عمده و يك جا به واحدهاي توليد كننده بستني در استان ايلام مي‌فروشند كه اين مسئله سود بيشتري براي آنان به دنبال دارد.
اين شهروند اضافه كرد: جلوگيري از فروش عمده شير يارانه‌اي به مراكز تهيه بستني مي‌تواند از كمبود شير يارانه‌اي در استان ايلام بكاهد.
يكي از مراكز عرضه شير يارانه‌اي در استان ايلام گفت: سهميه اختصاص يافته به فروشندگي‌هاي شير يارانه‌اي در استان ايلام بسيار ناچيز و اندك است.
مجيد دلاوري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: اين ميزان سهيمه جوابگوي نيازهاي شهروندان ايلامي نبوده و سبب نارضايتي شهروندان ايلامي شده است.
وي از مسئولان توزيع كننده شير يارانه‌اي در استان ايلام خواست با افزايش سهيمه اختصاص يافته به مراكز عرضه اين مشكل را در شهر ايلام رفع كنند.
رئيس سازمان بازرگاني استان ايلام گفت: با توجه به پيگيري‌هاي كه از سوي اين دستگاه اجرايي به عمل آمده، ميزان سهيمه شير يارانه‌اي استان ايلام افزايش يافته است.
حجت‌الله حسيني امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: در گذشته و در ماه‌هاي نخست سال جاري، سهميه شير يارانه‌اي در استان ايلام روزانه 18 تن بود كه اين ميزان شير به 30 تن در روز رسيده است.
وي ادامه داد: در حال حاضر حدود يك ماه و نيم است كه روزانه 30 تن شير يارانه‌اي وارد بازار مصرف استان ايلام ‌شده و در مراكز عرضه در شهرستان‌هاي مختلف استان از جمله شيروان چرداول، آبدانان، ايوان، دهلران، مهران و دره‌شهر توزيع مي‌شود.
اين مسئول اضافه كرد: از زماني كه ميزان سهميه شير يارانه‌اي در استان افزوده شده، در تهيه شير يارانه‌اي از سوي شهروندان نيز تاثير مطلوبي داشته است.
حسيني تصريح كرد: با هر واحد عرضه شير يارانه‌اي كه به واحدهاي بستني‌ساز در استان ايلام شير يارانه‌اي بفروشد، به شدت برخورد مي‌شود.
رئيس سازمان بازرگاني استان ايلام گفت: اين دستگاه اجرايي با نظارت بر اين مسئله از فروش عمده شير يارانه‌اي به بستني فروشي‌ها جلوگيري كرده و در صورت مشاهده با عومل متخلف برخورد قانوني كرده است.
اين مسئول اضافه كرد: تاكنون با 10 عامل متخلف كه در زمينه عرضه خارج از شبكه توزيع اقدام به فروش شير يارانه‌اي كرده‌اند، برخورد قانوني شده و پرونده تخلفاتي آنان بررسي و در مرحله نخست قطع سهيمه شده‌ و واحدهاي ديگر جايگزين اين افراد شده‌اند.
حسيني ادامه داد: شهروندان ايلامي مي‌توانند در صورت بروز و مشاهده هرگونه تخلف در اين زمينه، مراتب را به شماره تلفن 124 اين سازمان گزارش دهند.

نظرات ارسال نظر