جیره بندی آب درایلام /علی رغم اعلام قبلی وبه دلیل افزایش مصرف

مديرعامل آب و فاضلاب شهري استان اعلام كرد:‌ جيره‌بندي آب در روستاهاي اقماري و نيز مناطق شمالي و شرقي شهر ايلام آغاز شده است.

مهندس ذوالفقار مهدي‌زاده افزود:‌ به دليل افزايش بيش از حد مصرف شهروندان ايلامي‌ در هفته اخير مجبور به جيره‌بندي آب شده‌ايم.

وي افزود:‌ با وجود اين كه در ماه گذشته اعلام كرديم كه امسال جيره‌بندي آب در استان صورت نمي‌گيرد، به دليل گرماي بيش از حد استان در هفته‌هاي اخير و نيز گرد و غبار در هواي شهر كه مردم را مجبور به شست و شوي مكرر منازل كرده است، مصرف آب افزايش فوق‌العاده‌اي يافته و به دليل محدود بودن منابع آب چاره‌اي جز جيره‌بندي نداريم.

مهدي‌زاده با اشاره به اين كه هم اكنون بيش از40 هزار كولر در ايلام وجود دارد گفت:‌ هر كولر آبي به اندازه يك نفر آب مصرف مي‌كند و هم اكنون به دليل گرماي هوا و روشن بودن تمامي ‌كولرها عملا بيش از 40 هزار نفر به مصرف كنندگان آب شهر ايلام افزوده شده است.

مديرعامل آب و فاضلاب شهري استان با بيان اين كه جيره‌بندي آب كه در بعضي از مناطق اعمال شده است باعث افت فشار شبكه در ساير مناطق نخواهد شد افزود: جيره‌بندي آب تا زماني كه وضعيت مصرف آب شهر ايلام به حالت عادي بازگردد ادامه خواهد داشت.

وي مردم ايلام را از لحاظ مصرف آب بسيار پرمصرف خواند و بيان كرد:‌ هم اكنون 750 ليتر در ثانيه آب توليد مي‌كنيم و اين ميزان توليد از ابتداي تابستان نيز وجود داشته است، ولي با وجود اين ميزان مصرف آنقدر زياد شده است كه توليد جوابگوي مصرف نيست.

مهدي زاده اعلام كرد: آب تمامي‌ روستاهاي اقماري شهر ايلام صبح‌ها از ساعت 8 تا 13 و آب مناطق شمالي و شرقي شهر نيز از ساعت يك تا هشت قطع خواهد بود.

مدير عامل آب و فاضلاب شهري استان از مردم خواست كه الگوي مصرف را رعايت كرده و حتي‌المقدور از تانكر آب براي ذخيره‌سازي آب استفاده كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز