نامه وارده: پاسخ نماینده حوزه جنوبی استان به مطلب نشریه ایلام فردا

در پاسخ به يكي از مطالب شماره 109 نشريه ايلام فردا، نوشته زير از طرف آقاي علي عزتي و تحت عنوان تکذیبیه "نماینده حوزه جنوبی استان ایلام" به سايت ارسال شده است كه بدليل ارسال به قسمت درددلها با تاخير منتشر شده است.


به دنبال درج مطلبی تحت عنوان (شایسته سالاری نه بومی سالاری ) خطاب به اینجانب در صفحه آخر هفته نامه شماره ۱۰۹ مورخه ۱۰/۴/۸۷ ایلام فردا٬بنده در مورخه ۱۵/۴/۸۷ جوابیه ای تنظیم و اصل مطلب و مندرجات آن را تکذیب و جهت درج٬به جریده مذکور ارسال نمودم٬لکن متاسفانه تا کنون نسبت به چاپ آن اقدامی صورت نگرفته است.

لذا عین جوابیه مذکور جهت تنویر افکار عمومی و مزید اطلاع خوانندگان محترم ذیلا بعرض می رسد.

مدیر مسئول محترم هفته نامه ایلام فردا

سلام علیکم:

در پاسخ به مطلب سخنی با نماینده حوزه جنوبی٬مندرج در جریده شماره ۱۰۹ مورخه ۱۰/۴/۸۷ تحت عنوان(شایسته سالاری نه بومی سالاری ) موارد ذیل معروض میدارم:

ضمن تقدیر و تشکر از حس مسئولیت پذیری ٬ ریز بینی و تیز نگاری متولیان آن جریده وزین تفسیر حکایات را به حکیمان ٬تعبیر اشعار را هم شهوخ شهیر شیراز و مصداق یابی آن دو را نیز به رندان رندنویس می سپارم و عین دیالوگهای متبادله بین بنده و سرپرست محترم وزارت کشور ٬ذیلا تقدیم میدارم و انتظار میرود به استناد ماده ۲۳ قانون مطبوعات به منظور تنویر افکار عمومی هم استانیهای فهیممان آن را در همان صفحه چاپ نمایید.

در این دیدار که به اتفاق سایر نمایندگان عزیز استان انجام شد.

(بنده به آقای مهندس هاشمی عرض کردم که استان ایلام از جمله استانهای مستعد کشور است علیرغم مزیتهای سرشار طبیعی و خدادای و پتانسیل های نیروی انسانی٬اما به واسطه رخداد سخت جنگ تحمیلی و توپوگرافی خشن جغرافیایی٬تا کنون نتوانسته است به جایگاه حقیقی و شایسته خود برسد. به طوری که ارائه خدمات جمهوری اسلامی٬تا به حال قادر به حذف پسوند نا میمون محرومیت از این دیار نبوده است.

در برهه ی فعلی ٬استان ایلام نیازمند مدیریتی شجاع و کارآمد است که با رویکرد فرا اندیشی و تحول گرایی٬بتواند با بهره گیری مقتدرانه از عناصر زمان و مکان و استفاده بهینه از امکانات موجود٬شاخص های توسعه را در این استان بهبود بخشد٬البته این شرایط می تواند هم در نیروهای بومی و هم در نیروهای غیربومی پیدا شوند.

اینجانب به سرپرست محترم وزارت کشور متذکر شدم که تحت هر شرایطی ٬ما اجازه نخواهیم داد که استان ایلام به میدانی برای جولان و تمرین مدیریتهای آماتور و ناکارآمد تبدیل شود.لکن متاسفانه خبر این دیدار و اظهارات حقیر که از سر درد و دلسوزی و از موضع اشراف کامل بر فراز و فرودهای پیدا و پنهان نظام اجرایی و فرایند گزینش مدیران بیان گردید. توسط برخی سایت ها و وبلاگ های خبری استان ٬با حذف صدر و ذیل آن با انگیزه نامشخص٬به صورت وارونه در یکی از جراید استان تیتر گردید که بلادرنگ ٬مباحث مطروحه در دیدار بنده و همکارانم با سرپرست وزارت کشور ٬برای سایت مذکور ارسال و اصلاحیه آن هم به واحد مرکزی خبر استان ٬ خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز ایلام و هفته نامه ایلام خبر نیز فکس گردید.

بنابراین بنده به هیچ عنوان نگفته ام که استاندار باید حتما بومی باشد.)

یادآور می شوم که بنده نیز تعصبات بومی گرایی را هیچ گاه درمان دردهای مزمن استان ایلام نمی دانم و شایسته سالاری را هم معیاری معتبر می شناسم و لذا هیچ گاه دقت را فدای سرعت نخواهم کرد٬اما از اینکه می شنوم بومی گزینی در استان قهرمان خیزم ایلام٬دیگر خریداری ندارد ٬بسیار نگرانم و آن را روی کردی میمون نمی دانم زیرا امروزه آوازه لیاقت فرزندان ایلام ٬ چون در بر تارک این کشور می درخشد.

بنده را اعتقاد بر این است که این آخر خط و تمام توان نیروهای بومی نیست٬گرچه معترضم که چنانچه شم مدیریت با اکثریت هنر آمیخته می شد٬نماد زیبایی از مدیریت ایلامیان در ذهن مسئولین کشوری به نمایش می گذاشت و این تجربه جدید را به یک باور پایدار مبدل می کرد٬اما باز ما می توانیم به شرط اینکه نخبگان به مدد مجریان همت گمارند٬از تجربه دیگران به نفع خویش بهره گیریم و در این فرایند بسیار سخت٬یار و غمخوار هم باشم٬آنگاه خواهیم دید که فرزندان حماسه ساز میمک٬قلاویزان٬کله قندی٬چنگوله٬مهران و دهلران ٬خود می توانند معیاری برای مدل جهانی سازی باشند.

                                                    چنین باد

  قدر مجموعه گل ٬ مرغ چمن داند و بس

                                                         و نه هر کو ورقی خواند ٬ معانی دانست

 

                                        از نقد نظر شما متشکرم

 

                                                    علی عزتی

            نماینده شهرستان های دهلران دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -5روز