گردو غبار شماری از مردم ایلام را روانه بیمارستان کرد

آلودگي هوا و گرد و غبار غليظ كه از عصر روز گذشته آسمان آبي ايلام را فرا گرفته، شمار زيادي از شهروندان ايلامي را روانه بيمارستانها و مراكز درماني و اورژانس كرده است.

يكي از پزشكان مركز اورژانس بيمارستان امام خميني (ره ) شهر ايلام امروز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: از عصر ديروز تاكنون همچنان بر تعداد مراجعه افرادي كه به دليل آلودگي هوا دچار مشكل تنفسي ، قلبي و همچنين افزايش فشار خون شده اند، به مراكز درماني اضافه مي‌شود.

دكتر قاسم گودرزي افزود: بسياري از بيماران به صورت سرپايي درمان و تحت مداوا قرار مي‌گيرند اما برخي ديگر كه دچار تنگي نفس شديد شده‌اند در مراكز درماني اين بيمارستان بستري بوده و تحت درمان قرار گرفته اند.

وي از شهروندان بخصوص افراد بيماري كه دچار بيمايهاي تنفسي هستند خواست از خروج از منزل و قرار گرفتن در معرض هواي آزاد به دليل شدت گرد و غبار خودداري كنند.

گودرزي خاطرنشان كرد: افرادي كه قصد خروج از منرل را دارند بايد از ماسكهاي داراي علامت استاندارد استفاده كنند تا كمتر دچار مشكل تنفسي شوند.

پرستار اورژانس بيمارستان شهيد مصطفي خميني شهر ايلام نيز گفت :بر اساس آمار موجود شمار مراجعين به اين مركز از ديروز عصر تاكنون مرتب در حال افزايش بوده به حدي كه آمار مراجعين به اين بيمارستان به بيش از ۷۰ درصد رسيده است.

عزيز عرفاني افزود: با توجه به اينكه بسياري از مراجعين كه تعدادشان به بيش از  ۸۰ نفر مي‌رسيد به صورت سرپايي مداوا شده و مرخص مي‌شوند اما اكنون حدود هشت نفر بيمار تنفسي شديد در اين بيمارستان بستري شده اند.

وي اظهار داشت : ميزان آمار مراجعه‌كننده كه بر اثر آلودگي هوا دچار افت فشار يا افزايش فشار خون يا مشكلات تنفسي شده اند، همچنان روبه افزايش است بر اساس اعلام نظر كارشناسان محيط زيست ايلام ميزان آلودگي هوا و ذرات معلق در هوا اكنون يك هزار و ۱۷۱ ميكروگرم در متر مكعب است كه حدود ۱۰  برابر حد طبيعي مي‌باشد.

مركز هواشناسي استان ايلام پيش بيني كرده است آلودگي هوا تا پايان هفته جاري همچنان ادامه داشته باشد اگرچه برخي اوقات شدت آن دچار افت و خيز خواهد بود.

نظرات ارسال نظر
  • هاوشاری ئیلامی در تاریخ ۱۴ تير ۱۳۸۸

    سلام به شما مدیریت این سایت اقا تو رو خدا تو رو پیغمبر مسئولین کاری کنند بابا این ذرات همش مریضیه به خدا زندگی برای ما ایلامی ها زهر مار شده چرا دولت کاری نمیکنه به خدا خفه شدیم

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -10روز