تصرف چاه نفتی در منطقه دهلران تکذیب شد

شرکت نفت مناطق مرکزي ايران ، تصرف چاه شماره چهار پيچ انگيزه در منطقه عملياتي دهلران از مناطق تابعه اين شرکت را تکذيب و آنرا ناشي از سوء تفاهم بين مرزبان دو کشور اعلام کرد .
 
عليرضا نيل درار" رييس روابط عمومي شرکت نفت مناطق مرکزي ايران با اعلام اين خبر افزود: هيچگونه تصرف و بهره برداري ازچاه شماره چهار پيچ انگيزه در منطقه دهلران توسط کشور همسايه صورت نگرفته است و تلاش هاي دو کشور در جهت توسعه و بهره برداري از ميدان هاي نفتي مشترک در دستور کار مقام هاي نفتي دو کشور قرار دارد تا با تبادل و همفکري و همکاري در جهت منافع دو کشور قدم بردارند.
بر اساس اين گزارش، در چند ماه گذشته توافقنامه اي ميان ايران و عراق درباره توسعه ميدان هاي مشترک نفتي و نهايي کردن چارچوب آن به امضا رسيد که در نشست اخير دو کشور، اين توافقنامه به صورتجلسه تبديل شد.
به گفته نيل درار، در اين توافقنامه مقرر شده بود دو کشور ميدان هاي مشترک را شناسايي و به صورت آزمايشي يک ساختار اکتشافي، يک ميدان توسعه نيافته و يک ميدان در حال توليد را بررسي کنند و درباره چگونگي توليد آنها به جمع بندي برسند.
در چارچوب اين توافقنامه، ايران و عراق ميدان هايي را شناسايي کرده و پس از اين مرحله، کميته هاي فني دو کشور بايد بر اساس اطلاعات ياد شده در بخش هاي لرزه نگاري، مين روبي و روال پيگيريهاي زمان برداشت ،توسعه و بهره برداري با يکديگر همکاري کنند.با توجه به مشترک بودن ميادين پيگيريهاي بعدي اقدام خواهد شد.

نظرات ارسال نظر
  • نوروزیدر تاریخ ۳ مرداد ۱۳۸۸

    درود بر نظام جمهوری اسلامی و مرگ بر عراق واعراب بی ارزش وزشت صفت وکینه توز ونوکر ایادی شرق وغرب ونیز درود بر امام خمینی ونظام پاک ومقدس جمهوری اسلامی

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -3روز