ایلام نیازمند جاده های استاندارد برای رسیدن به توسعه

 یکی از مهمترین نیازهای استان ایلام برای توسعه باتوجه به توپوگرافی خاص، حمل و نقل و جاده های استاندارد است که در سالهای اخیر کمتر به این مهم در استان توجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در ایلام، امروز راههای ارتباطی و حمل و نقل جاده ای یکی از شاخصه های مهم توسعه کشورها محسوب می شود که این مهم در سالهای گذشته در کشور نیز مورد توجه قرار گرفته است ولی به دلایل متعدد استان ایلام از داشتن جاده ها و راههای استاندارد مانند بسیاری از امکانات دیگر محروم است و در حال حاضر عدم وجود راههای مناسب و استاندارد باعث ناشناخته شدن این استان و بسیاری از پتانسیلهای آن شده است.

استان ایلام به صورت یک تحدب نسبت به پهنه اصلی سرزمین مادر و یک فرورفتگی در خاک کشور عراق واقع شده است. تحدب خاک ایلام نسبت به پهنه اصلی سرزمین و کوهستانی بودن آن، علت اصلی حاشیه ای شدن استان است.

در مقابل، اهمیت استراتژیکی این منطقه و مجاورت با کشور عراق، ضرورت گسترش شبکه راه های شعاعی از مرکز به سمت مرزهای غربی کشور را ایجاب می کند.

استان ایلام به دلایلی چند از توسعه به دور بوده است که عبارتند از صعب العبور بودن راهها، دوری از مرکز و مرزی بودن.

ایلام در منطقه ای خطی و یکراهی قرار دارد زیرا در منتهی الیه غرب کشور که کوهستانهای زاگرس آنرا از مرکز ایران جدا کرده به آن موقعیتی ایزوله و منزوی داده است.

این منطقه بیش از آنکه با فلات ایران ارتباط داشته باشد با جلگه میان رودان ارتباط دارد. دوری از مرکز و مرزی بودن استان نیز از دیگر عوامل مهم توسعه نیافتگی استان بوده است و وقوع هشت سال جنگ در منطقه نیز مزید بر علت بوده است.

از طرف دیگر اغلب راههای حمل و نقل استان جوابگوی وضع موجود نیست و اکثر آنها به شیوه افقی و در طول طراحی شده اند و این امر باعث قطع ارتباط شهرهای استان با یکدیگر شده است. حال در چنین وضعیتی آگاهی یافتن از رویکردهای توسعه استان به منظور رفع موانع ضروری می نماید.

بالا بودن رقم تراکم راههای ارتباطی استان نمی تواند به منزله بهبود شبکه ارتباطی استان تلقی شود زیرا کیفیت نامطلوب این شبکه ها از یکسو و گسترش طولی آن از سوی دیگر سبب پدید آمدن مشکلات در زمینه امکانات ارتباطی استان شده است.

عدم توسعه اقتصادی و استقرار یافتن رشته کوه صعب العبور کبیر کوه در طول شمالی و جنوبی استان سبب شده است که استان ایلام به دو نیمه شرقی و غربی با ارتباط نامناسب تقسیم شود.

هرچند که استان ایلام در مجاورت کشور عراق قرار گرفته و حدود 425 کیلومتر مرز مشترک با این کشور دارد اما به علت بروز جنگ، فرصتهای توسعه راه های ارتباطی استان فراهم نشده بود که خود یکی از دلایل توسعه نیافتگی استان نیز بوده است.

نبود راهها باعث عدم شناسایی پتانسیلهای بخش توریسم استان برای مسافران از علل انتخاب نشدن این جاذبه های از سوی گردشگران برون استان است.

معمولاً استانهای مرزی، در صورت وجود کشورهای باثبات در آن سوی مرز، به سرعت در زمینه توسعه راه ها و ارتباطات توسعه می یابند تا بدین روش، به گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی و توریستی با کشور همسایه از طریق زمینی اقدام نمایند علاوه بر آن سبب توسعه مراودات فرهنگی - اجتماعی می شود که این امر در استان باتوجه به قابلیتهای آن در نظر گرفته نشده است.

عدم وجود ناوگان حمل و نقل پیشرفته و نبود شبکه ریلی باتوجه به اهمیت آن، از دیگر علل عدم مسافرت توریستها به استان است.

عواملی چون اعمال کنترل برقیمت ها، ضعف سازمان های مسئول در نظارت بر اجرای قوانین و مقررات و وجود تعداد زیادی قوانین و مقررات، شاید از جمله مهمترین عواملی هستند که سرمایه گذاران را از مشارکت و حضور در زیربخش حمل و نقل گردشگری باز می دارد.

قابلیتها و توانمندیهای استان چنانچه باید و شاید برای سرمایه گذاران و صاحبان کالا و متصدیان در امر حمل و نقل شناخته شده نیست.

داشتن جاده ها و راههای ارتباطی در استان ایلام به دلیل وجود مرز بین المللی مهران و تردد متعدد زائرین و ترانزیت سوخت و کالا ضروری است.

در حال حاضر بسیاری از مسیرهای تردد در مرز مهران دارای نواقص هستند به طوری که در سالهای گذشته شاهد تصادفات جاده ای زائران بوده ایم.

نماینده مردم ایلام در مجلس در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: استان ایلام به دلیل کمبود راهها و عدم توسعه آنها بالاترین تصادفات جاده ای را در کشور داراست.

علی عزتی بیان داشت: پروژه های راهسازی در استان ایلام با وجود سالهای متعدد از آغاز شروع آنها هنوز به اتمام نرسیده اند.

این مسئول با اشاره به اینکه از مهمترین مصوبات دولت در زمینه حمل و نقل استان ایلام که اختصاص 150 میلیارد تومان به استان ایلام بوده است، خاطرنشان کرد: این مصوبه مهم با وجود پیگیریهای متعدد هنوز محقق نشده است.

دیگر نماینده ایلام در مجلس در این ارتباط گفت: آمار فوت شدگان استان ایلام در تصادفات جاده ای بالاست و این بیشتر به علل نقص جاده هاست.

شاپور پولادی عنوان کرد: بهره برداری از بزرگترین پروژه غرب کشور یعنی جاده حمیل می تواند اندکی از مشکلات راههای استان ایلام را حل کند.

این مسئول یادآور شد: با تزریق اعتبارات و محقق شدن مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 150 میلیارد تومان به استان ایلام می توان مشکلات استان ایلام را در بخش راه و ترابری و حمل و نقل حل کرد

نظرات ارسال نظر
  • حسیندر تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۸۸

    آنقدر از توسعه عقب افتادیم که اگر تمام کشور بسیج شوند باز نسبت به استانهای دیگر عقبیم. به جای جاده باید فرهنگ و ادب و تحصیلات آکادمیک را نهادینه کرد، تا خود به خود کارخانجات و صنایع و جاده ها به دست متخصصان بومی و دلسوز ساخته شود. از ماست که بر ماست...

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز