معاون استاندار ایلام:حقیقت جویی مهمترین مولفه کار اصحاب رسانه است

معاون سياسي ، امنيتي استانداري ايلام گفت:حقيقت جويي مهمترين مولفه و رکن اساسي کار خبرنگاران و اصحاب رسانه است.  
حجت الاسلام "صحبت الله رحماني" روز شنبه در آيين تجليل از خبرنگاران رسانه هاي گروهي و محلي استان که در سرسراي اجتماعات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس شهر ايلام برگزار شد، افزود:خبرنگاران به عنوان عناصر اصلي جبهه خبر رساني بايد پيوسته صداقت و اطلاع رساني مبتني بر شفافيت و راستي را سر لوحه کار خود قرار داده و فضاي ذهني مخاطبان را روشن کنند. 
وي افزود:رسانه ها بايد در راستاي اجراي وظيفه ذاتي خود با اطلاع رساني درست و صحيح اعتماد و اطمينان جامعه را نسبت به کار خود کسب کرده و همواره در پي کشف حقيقت و واقعيت هر موضوع باشند. 
وي بي اعتمادي جامعه به رسانه ها را مهمترين آسيبي خواند که رسانه ها را تهديد مي کند و از دست اندرکاران عرصه اطلاع رساني خواست تا با کار مبتني بر صداقت همواره در پي جذب اعتماد جامعه هدف خود باشند. 
وي اظهار داشت: اعتماد جامعه به توليدات خبري و رسانه اي مهمترين سرمايه رسانه ها است و نبايد هيچگاه از اين سرمايه به نفع جريان و يا گروهي خاص بهره گيري کرد. 
همچنين معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام نيز در اين آيين گفت: طول عمر فعاليت خبري در جهان به سيصد سال گذشته مي‌رسد. 
"الياس گهرسودي" افزود: البته در اين زمينه تحقيقات گسترده ‌اي انجام شده که فعاليت در اين حوزه را به سال‌هاي بسيار دور مي‌رساند. 
وي ادامه داد: در گذشته مردم به وسيله‌هاي مختلف باهم ارتباط برقرار کرده که مي‌توان به دود و آتش، پيک‌ها، خطوط ميخي و ... اشاره کرد،اما امروزه اين عرصه همانند ديگر عرصه‌هاي پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته که جاي خوشخالي دارد. 
رئيس خانه مطبوعات استان ايلام نيز در اين آيين گفت: خانه مطبوعات در سال‌هاي اخير توانسته خدمات مختلفي را به خبرنگاران ارائه دهد. 
"خداداد ابراهيمي" افزود: در گذشته خانه مطبوعات يک خروجي مهم در زمينه ايجاد واحدهاي مسکوني براي خبرنگاران داشته که اميد است اين مهم در مراحل بعدي نيز ادامه داشته باشد. 
وي ادامه داد: اما هيئت مديره خانه مطبوعات جديد که سال گذشته انتخاب شدند سعي در اجراي برنامه‌هاي فرهنگي از جمله برپايي همايش سراسري خانه‌هاي مطبوعات استان ايلام داشت که در اين راه نيز موفقيت‌هاي براي اصحاب رسانه استان ايلام حاصل شد. 
اين مسئول فرهنگي اضافه کرد: قرار گرفتن استان ايلام در هيئت مديره خانه مطوباعات کشوري يکي از افتخارات اين نشست سراسري بود. 
در آيين بزرگداشت 17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمي و روز خبرنگار که با حضور اصحاب رسانه و مديران دستگاههاي دولتي استان ايلام برگزار شد، از خبرنگاران موفق خبرگزاري جمهوري اسلامي ايرنا ، صدا و سيما ، خبرگزاريها و مطبوعات سراسري و محلي استاني با اهداي جوايز تجليل شد.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 16سال و 17ماه و 8روز