طرح جامع دامپروری ایلام تدوین می‌شود

معاونت بهبود توليدات دامي ‌سازمان جهاد كشاورزي استان ايلام، گفت: با انجام طرح جامع دامپروري سعي در افزايش سود دامپروري داريم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر يونس احمدي در نشست مطبوعاتي كه در سالن اجتماعات اين سازمان برگزار شد، ضمن بيان اين كه بزرگترين مشكل ما اين است كه در سود دامپروري ضرر پنهان دامپروران را نمي‌بينيم، اظهار كرد: ضرر پنهان به اين معني است كه ميزان سودي كه دامپرور از فعاليت خود مي‌برد با آنچه كه قوانين پيش‌بيني مي‌كند بسيار متفاوت است و به همين خاطر دامپرور احساس رضايت نمي‌كند.

وي با بيان اين كه در حال حاضر تمام نيروهاي ما آموزش ديده‌اند و به حد حرفه‌اي رسيده‌ايم با اين وجود بايد الان به كيفيت پرداخته شود و ايجاد اين معاونت به همين خاطر بوده است، افزود: فقط با بهره بيشتر مي‌توانيم احساس رضايت دامپرور را تامين كنيم.

احمدي با تاكيد بر اين كه در راستاي رشد و توسعه همه جانبه ما نيازمند طرح جامع دامپروري در استان هستيم كه جزء وظايف اين معاونت است، اضافه كرد: دامپروري شامل بخش‌هاي مختلفي است كه مانند حلقه‌هاي زنجير به هم وصل هستند، اما در بعضي جاها به علت اين كه كار نشده است اين اتصال باز شده است به همين دليل طرح جامع دامپروري بايد با نگاه علمي اجرا شود.

معاونت بهبود توليدات دامي ‌در استان با اشاره به اين كه هر فعاليتي كه دربحث دام انجام مي‌شود، بايد هم راستا با اهداف طرح جامع باشد، ادامه داد:‌ ما بايد در استان يك مديريت قوي داشته باشيم و طرح جامع دامپروري را دنبال كند.

احمدي با تاكيد بر اين كه محور توسعه استان فقط صنعت نيست و اين گونه فكر كردن استان را به چالش مي‌كشد خاطر نشان كرد: صنعت و سنت دامپروري در ايلام جايگاه ويژه و ارزشمندي دارد كه جمعيت زيادي در استان به اين صنعت مشغول هستند و اين افراد هستند كه محور توسعه را مشخص مي‌كنند.

وي با بيان اين كه در جهت رشد و توسعه استان بايد معايب و چالش‌هاي كار را پيدا كرد و فراموش كردن اين قضيه باعث ركود و كاهش توسعه است تاكيد كرد:‌ اگر ما بخواهيم بخش‌هاي اقتصادي را تقويت كنيم بايد فرهنگ ايجاد و به نوعي بايد ‌ترس را از جامعه جدا كنيم.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -11روز