نشست سیاسی «نقش زنان دانشجو در جنبش دانشجویی» در واحد ایلام برگزار شد

نشست سیاسی نقش زنان دانشجو در جنبش دانشجویی با حضور دکتر رسولی و دکتر جلالی نمایندگان ویژه رئیس دانشگاه آزاد در تشکل های اسلامی سیاسی منطقه ۱۱ و ۱۲ و مهندس رئیسی از نویسندگان برجسته دوران دفاع مقدس و اعضای تشکل های دانشجویی و استادان واحد ایلام در محل این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش آنا، در این آیین، دکتر جلالی از استادان دانشگاه تهران به نقش جنبش سیاسی زنان از زمان مشروطه تاکنون پرداخت و گفت: نقش و حضور زنان همواره در مهم ترین رویدادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی کشور بی بدیل و موثر بوده است.
وی در پاسخ به پرسش دانشجویان در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: جوسازی هایی که علیه دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد سیاسی و غیر علمی است و امروز فعالیت های این دانشگاه در ۲۵ سال گذشته به گونه ای چشمگیر و عظیم است که با جوسازی نمی توان در آن خللی ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: متاسفانه ۲۹ سال از عمر انقلاب می گذرد و هشت دولت جابه جا شده است اما هنوز یک وزیر زن نداشته ایم.
وی اضافه کرد: گردش نخبگان در ایران، هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.
این استاد برجسته دانشگاه اضافه کرد: کارهای انجام شده در حوزه سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی کم نظیر بوده است به طوری که در همین استان ایلام و در این واحد، چهار تشکل دانشجویی فعال وجود دارد که از لحاظ کمی از بسیای از واحدهای دیگر پیشتاز هستند.
وی خطاب به منتقدان و مخالفان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پر جمعیت ترین جمعیت جوان جهان در کشور ایران، ۲۹ میلیون نفر است که شش میلیون نفر آنان بیکار هستند و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود و باید دولت دست یاری و کمک به سوی دانشگاه آزاد اسلامی دراز کند که بار عظیمی از اشتغال و تحصیل جوانان کشور را بر دوش گرفته است.
در ادامه، مهندس رئیسی از نویسندگان برجسته کشور نیز به نقش و حضور زنان در جنگ تحمیلی و سایر عرصه ها پرداخت.
نظرات ارسال نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 13سال و 11ماه