دوشنبه 1 مهر 1398

بارش نخستین برف زمستانی ایلام را سفید‌پوش کرد / تردد در محورهای برفگیر ایلام جریان دارد

بارش برف از شب گذشته در ايلام آغاز شده و بسياري از مناطق اين استان را سفيدپوش كرده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، بارش برف در استان ايلام، دماي اين شهر و ديگر مناطق را تا پنج درجه كاهش داده است.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام در اين باره گفت: اين بارش برف به واسطه ورود سيستم بارش‌زايي از شرق مديترانه به سوي مناطق غربي روي داده است.
رضا صديقي‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: بارش‌ها تا پايان وقت امروز در مناطق مختلف ايلام ادامه دارد.
وي ادامه داد: در مناطق شمالي استان ايلام از جمله ايلام، ايوان و شيروان چرداول بارش‌ها به صورت برف و در مناطق جنوبي از جمله مهران، دهلران و آبدانان به صورت باران است.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام اضافه كرد: اكنون دماي شهر ايلام و ديگر مناطق شمالي استان ايلام بين چهار تا پنج درجه سانتيگراد در مقايسه با روز گذشته كاهش يافته و اين كاهش دما تا 10 درجه سانتي‌گراد در روزهاي آتي افت دارد.
صديقي‌فر با بيان اينكه اين ميزان بارش برف و باران نخستين بارش موثر زمستاني در مناطق مختلف استان ايلام است، افزود: در مناطق شمالي و ارتفاعات ايلام ميزان بارش برف به 20 سانتي‌متر مي‌رسد.
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام گفت: پس از افت شديد دما در مناطق شمالي استان ايلام از اوايل هفته آتي دماي اين مناطق افزايش مي‌يابد.
وي ادامه داد: اكنون دماي شهر ايلام چهار درجه سانتيگراد زير صفر گزارش شده كه در مقايسه با روز گذشته پنج درجه كاهش نشان مي‌دهد.
صديقي‌فر تصريح كرد: براساس پيش‌بيني‌هاي به عمل آمده دماي شهر ايلام و مناطق شمالي پس از بارش برف و تا پايان هفته به هشت درجه سانتيگراد زير صفر مي‌رسد. 
---------------------------------------------------
فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: با توجه به بارش شديد برف در مناطق شمالي و ارتفاعات ايلام، تردد خودروها در محورهاي برفگير اين استان جريان دارد.
محمد مرادي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: تمام محورهاي ارتباطي استان ايلام باز بوده و تردد خودروها در آنها جريان دارد.
وي ادامه داد: پرسنل پليس‌راه در قالب طرح زمستانه در محورهاي سخت گذر و برفگير استان ايلام مستقر بوده و بر ترافيك اين محورها نظارت دارند.
فرمانده پليس راه ايلام اضافه كرد: تمام رانندگاني كه قصد عبور از محورهاي ارتباطي در شمال استان ايلام را دارند بايد وسايط نقليه خود را به سيستم‌هاي گرمايشي و زنجير چرخ مجهز كنند.
مرادي گفت: پرسنل پليس‌راه مستقر در محورهاي ارتباطي برفگير استان ايلام از وسايط نقليه فاقد زنجير چرخ و ديگر وسايل و تجهيزات زمستاني مانند برف پاكن و وسايل گرمايشي خودداري مي‌كنند.
فرمانده پليس‌راه استان ايلام گفت: استفاده از وسايل گرمايشي و تجهيزات زمستاني تأمين كننده امنيت سفر براي رانندگان وسايط نقليه بوده و بايد رانندگان همكاري لازم را با پليس‌راه داشته باشند.
مديركل راه و ترابري استان ايلام نيز گفت: با بارش برف زمستاني در محورها ارتباطي استان ايلام گشت‌هاي راهداري در گردنه و محورهاي برفگير مستقر شده و از ساعت اوليه بارش برف نسبت به برف‌روبي محورهاي ارتباطي اقدام كرد‌ند.
محمدامين نصرالهي‌زاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: پس از برفروبي و پاكسازي محورهاي ارتباطي كار نمك‌پاشي محورهاي برفگير استان ايلام توسط گروه‌هاي راهداري نيز انجام شده است.
شهرداري ايلام نيز گفت: اكنون با بسيج نيروها و امكانات شهرداري و با برفروبي معابر و نمك پاشي تردد در معابر شهر ايلام جريان دارد.
عبدالله بهادري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: براي مردم شهر ايلام نيز بسته‌هاي از نمك و شن تهيه شده و در اختيار آنان قرار گرفت تا در صورت نياز در محل عبور و مرور خود در منازل و كوچه‌ها استفاده كنند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري استان ايلام نيز گفت: با توجه به بارش برف و كاهش دما بايد مردم مراقب كنتورهاي آب خود باشند.
ذولفقار مهدي‌زاده اظهار داشت: مشتركان مي‌توانند با پوشاندن كنتورهاي آب از يخزدگي و خرابي كنتورهاي آب جلوگيري كنند.
مديركل سازمان آموزش و پرورش نيز اظهار داشت: مدارس مقاطع ابتدايي نوبت صبح شهرستان ايلام و ملكشاهي تعطيل است. 
نظرات ارسال نظر