پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

بارش ۲۰ میلیمتر برف رهاورد نخستین بارش زمستانی ایلام بود

رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام گفت: بارش 220 ميليمتر برف رهاورد نخستين بارش زمستاني برف در اين استان بود.
رضا صديقي‌فر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: بارش برف از شنبه شب اين هفته بيشتر مناطق شمالي استان ايلام را در بر گرفته است. 
وي ادامه داد: اين بارش بر اثر ورود سيستم بارش‌زايي از روي شرق مديترانه به سوي مناطق غربي كشور از جمله استان ايلام شكل گرفت. 
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام گفت: بارش‌ها تا اواسط روز گذشته در ايلام ادامه داشت اما با عبور اين سيستم بارش‌زا، بارندگي برف از اواسط روز گذشته در استان ايلام به پايان رسيد. 
صديقي‌فر افزود: بر اساس سنجش ايستگاه‌هاي هواشناسي بيشترين بارش برف با 21 ميليمتر مربوط به شهرستان ايوان و كمترين بارش‌ها با 2/1 دهم ميليمتر باران نيز مربوط به شهرستان مرزي دهلران گزارش شده است. 
رئيس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان ايلام گفت: اكنون دماي شهر ايلام در مقايسه با روز گذشته كاهش يافته و كاهش دما تا پايان هفته در مناطق مختلف استان به ويژه مناطق شمالي ادامه دارد. 
وي ادامه داد: اما از ابتداي هفته آتي دماي هوا به تدريج افزايش يافته و اين موج سرما از استان ايلام خارج مي‌شود. 
اكنون به واسطه بارش برف و موج سرما وضعيت يخ‌زدگي در معابر شمالي استان ايلام به وجود آمده كه بايد ساكنان ايلام به ويژه كودكان و كهنسالان در هنگام خروج از منزل دقت داشته باشند. 
البته شهرداري ايلام از روز گذشته با برفروبي معابر و دراختيار گذاشتن كيسه‌هاي محتوي شن و نمك به شهروندان ايلامي تلاش‌هايي را در اين زمينه انجام داده است. 
نظرات ارسال نظر