چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

ساخت ۲ هتل چهار ستاره در ایلام

مسئول حوزه طرح‌ها و توسعه گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام؛ در رابطه با اقدامات انجام شده در زمينه گردشگري به ميراث خبر گفت:« درحال حاضر 14 منطقه نمونه گردشگري و مصوبه‌هاي دور دوم سفر رياست جمهوري را در دست داريم كه مطالعه اين 14 منطقه نمونه گردشگري تكميل شده و آماده ورود به مرحله اجرايي است.»
قيمتي در رابطه با سرويس‌هاي بهداشتي استان ايلام بيان كرد:« حدود 33 نقطه در كل استان ايلام شناسايي و مكان‌يابي شده و كارهاي زيرساختي آن مانند فوندانسيون در حد 11 سرويس اجرا شده و تا چند روز آينده 6 سرويس بهداشتي به بهره‌برداري مي‌رسد.»
وي از قرار گرفتن 6 روستاي استان ايلام در فهرست روستاهاي نمونه گردشگري در مصوبه‌هاي دور دوم سفر رياست جمهوري خبر داد كه تاكنون 2 روستا؛ مطالعات آن انجام شده و قرار است براي 4 روستاي ديگر با مشاور قرارداد بسته شود.
مسئول حوزه طرح‌ها و توسعه گردشگري استان ايلام در رابطه با ساخت هتل در اين استان افزود:« كارهاي تسهيلاتي و طراحي 2 هتل 4 ستاره در شهرستان دره شهر و شهر ايلام انجام شده است. اما احداث اين هتل‌ها با مشكل راه و يكسري تعارضات با اداره منابع زمين‌هاي طبيعي روبروست كه اميدواريم تا پايان بهمن اين مشكلات از طريق استان برطرف شود.»
سرمايه‌گذاري هتل دره شهر برعهده بخش خصوصي است. طبق برآوردي كه انجام شده؛ حدود 2 ميليارد تومان وام به اين هتل تعلق مي‌گيرد. سرمايه‌گذاري‌هاي لازم براي ساخت اين هتل به‌صورت مشاركتي بخش خصوصي و دولت انجام مي‌شود.
پيرو اجراي مصوبات دور دوم سفر هيات دولت به استان ايلام؛ مطالعات در منطقه نمونه گردشگري موموري استان ايلام ازسوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در انجام است. قيمتي با بيان مطلب فوق گفت:« اين مطالعات با 70 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات استاني درحال انجام است.»
قيمتي افزود:« منطقه نمونه گردشگري مورموري يکي از شهرهاي استان ايلام است که در بخش کلات شهرستان آبدانان قرار دارد.»
مسئول حوزه طرح‌ها و توسعه معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام اضافه کرد:« اين پروژه براساس امکان‌سنجي که انجام شده و به تصويب رسيده است؛ اجرا مي‌شود.»
وي با اشاره به اينکه شهر مورموري هشت کيلومتر راه دسترسي دارد، گفت:« طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته ايجاد راه دسترسي و انتقال آب و برق به اين منطقه ازجمله موارد در دستور کار سازمان ميراث فرهنگي استان است.»
به گفته قيمتي، منطقه نمونه گردشگري مورموري يکي از 14 منطقه نمونه گردشگري استان ايلام است که در دومين سفر استاني هيات دولت به ايلام به تصويب رسيده است.
 زكيه كرمي؛ مسئول دبيرخانه ستاد سفرهاي نوروزي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام نيز گفت:« حدود 11 هتل در سطح استان ايلام وجود دارد كه 3 هتل 2 ستاره مانند (دالاهو و ماداكتو) و بقيه شامل: هتل كربلا؛ لابه؛ نويد؛ كبيركوه و سعيدلو، يك‌ستاره هستند.
 كرمي همچنين در رابطه با برنامه‌ريزي سفرهاي نوروزي اين استان اعلام كرد:« دو جلسه ستاد تسهيلاتي در استانداري و دفتر رياست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برگزار شد و در اين جلسه در زمينه اسكان، تبليغات، آموزش نيروهاي ستاد اسكان، توزيع فرم نظرسنجي در ميان مسافران و نصب صندوق و تلفن رسيدگي به شكايات مسافران در مراكز اقامتي و پذيرايي استان ايلام بررسي‌هاي لازم شد.»
وي همچنين از نصب تابلوهاي راهنما در محل ستاد اسكان استان و تمامي شهرستان‌ها خبر داد.
اولين بازارچه صنايع دستي استان ايلام از آغاز سال مورد بهره‌رداري قرار گرفته است. ين بازارچه توسط شهرداري ايوان و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ساخته شده است.
علي اصغر احمدي؛ سرپرست معاونت هنرهاي دستي و سنتي استان ايلام؛ نيز در رابطه با احداث بازارهاي ديگر در ايلام گفت:« در حال انتخاب مشاور و مطالعه زيرساخت‌هاي موردنياز شهرهاي ديگر هستيم.»
نظرات ارسال نظر