چهار‌شنبه 7 اسفند 1398

طرح‌های بنگاه‌های زودبازده حلقه اتصال صنایع مادر و صنایع پایین دستی شده‌اند

استاندار ايلام گفت: با توجه به تمهيداتي كه در سال‌هاي قبل از انديشيده شده است و برنامه‌هايي كه در حال حاضر داريم و توجه ويژه دولت به استان، سيماي اشتغال استان را مطلوب مي‌بينيم و افق خوبي را براي آن در آينده نزديك پيش‌بيني مي‌كنم.

مهندس ميرمحمد غراوي در حاشيه كار گروه صنعت و اشتغال استان با بيان اين مطلب به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: پيش‌بيني من اين است كه با سرمايه‌گذاري بسيار خوبي كه دولت در زيرساخت‌هاي استان انجام داده و توسعه فعاليت كشاورزي به خصوص در مناطق جنوبي استان و توجه به زير بخش‌هاي كشاورزي همچون دامپروري و شيلات و آبزيان و سرمايه‌گذاري صورت گرفته بتوانيم رشد قابل ملاحظه‌اي در اشتغال و در آمد خانوارهاي استان ايجاد كنيم.

وي افزود: خوشبختانه در بخش بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده نيز تسهيلات قابل توجهي از سطح كشور به استان تزريق شده و طرح‌هاي زيادي در اين رابطه مراحل تصويب را گذرانده و تسهيلات دريافت كرده‌اند و در حال توليد هستند كه حلقه اتصال بين صنايع مادر و صنايع پايين دستي را شكل داده‌اند.

غراوي با اشاره به بافت كوهستاني استان كه دو سوم آن را كوهستان تشكيل مي‌دهد، اظهار كرد: در بخش طرح‌هاي بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده سعي كرده‌ايم كه طرح‌هايي را تصويب كنيم كه با اقليم منطقه سازگاري داشته باشند و بتوانند از پتانسيل‌هاي منطقه استفاه كنند و تاثير مستقيمي ‌بر اشتغال زايي داشته باشند.

استاندار ايلام به عقب ماندگي‌هاي ناشي از هشت سال دفاع مقدس و حملات رژيم بعثي به استان اشاره و عنوان كرد: در اين دوران بسياري از شهرها و زيرساخت‌هاي شهري و زيربنايي استان دچار خسارت شدند، بازسازي بخش اعظمي ‌از اين زيرساخت‌ها پس از جنگ آغاز شد ولي هنوز نتوانسته‌ايم به نقطه مطلوب توسعه زيرساخته‌هاي اصلي استان برسيم.

وي ادامه داد: به همين خاطر بسياري از طرح‌هايي كه نياز به حضور سرمايه‌گذار در استان دارند با استقبال كمتري نسبت به ساير استان‌ها رو به رو هستند كه دولت توجه زيادي به رفع اين مشكلات دارد.

غراوي با بيان اين كه سعي كرده‌ايم در وهله‌ي اول شبكه راه‌هاي اصلي را در استان شكل داده و تقويت كنيم، گفت:‌ با اين كار فواصل‌مان براي رسيدن به استان‌ها برخوردار كمتر خواهد شد و اگر توليد در استان صورت بگيرد با اطمينان و در سريع‌ترين زمان ممكن به بازارهاي فروش عرضه خواهد شد.

وي يكي ديگر از عوامل مهم در اشتغال زايي و جذب سرمايه و توسعه صنعت استان را تامين انرژي مطمئن برق و گاز دانست و خاطرنشان كرد: در اين زمينه نيز اقداماتي در حال انجام است كه با شكل گيري و نهايي شدن آن‌ها قطعا كمك زيادي به استان خواهد شد.

استاندار ايلام يكي از محورهاي اساسي تصميم گيري مسوولان در شوراي برنامه ريزي و توسعه و نيز گروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان را سند توسعه استان ذكر كرد و گفت: يكي از رويكردهاي مهم مسوولان استان ايجاد تعادل در بخش‌هاي مختلف و قطعا بر اين نكته تاكيد داريم كه اين تعادل برقرار شود تا اگر اشتغالي ايجاد مي‌شود پايدار باشد و دچار مشكل نشود.

نظرات ارسال نظر