دوشنبه 5 خرداد 1399

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام: تسهیلات طرح‌های خود اشتغالی فرزندان شاهد سریعا پرداخت می‌شود

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران ايلام گفت: 130 طرح فرزندان شاهد و ايثارگر استان در قالب طرح‌هاي بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده به بانك ملي استان معرفي شده است كه تسهيلات اين طرح‌ها به زودي پرداخت مي‌شود.

مراد روشني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، درباره علت اين كه اين تسهيلات مصوب كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري تاكنون پرداخت نشده‌اند، اظهار كرد: تفاسير مختلفي كه در حوزه پرداخت اين تسهيلات وجود داشت مانع از اقدامات بعدي شده بود.

وي با اشاره به محدوديت‌هاي مالي كه در زمينه اين پرداخت‌ها وجود داشته است، افزود: خوشبختانه اخيرا با پيگيري‌هاي معاون وزير كار و امور اجتماعي و دستور العملي كه در اين زمينه صادر كرده‌اند مقدمات لازم براي پرداخت اين تسهيلات فراهم شده است.

روشني تصريح كرد: نگاه دولت به ايثارگران مثبت است و اراده مسوولان دولتي بر اين است كه توجه ويژه‌اي به امور ايثارگران داشته باشند.

مدير كل بنياد شهيد و امورايثارگران استان به تاكيد استاندار ايلام در آخرين جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان اشاره و عنوان كرد: در اين جلسه مقرر شد كه بانك ملي نسبت به بررسي و اقدام در خصوص اين 130 طرح عمل كند.

وي افزود: از بين اين 130 طرح، تسهيلات طرح‌هايي كه در قالب خود اشتغالي باشند سريعا پرداخت مي‌شوند و بخش ديگر طرح‌ها كه در قالب بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده هستند از طرق ديگري پرداخت خواهند شد.

روشني همچنين از ثبت نام براي واگذاري 13281 برگه سهام عدالت به خانواده‌هاي شهدا و ايثارگر خبر داد و گفت: تمامي‌كارهاي ثبت سيستم اين افراد انجام شده و سهام اين افراد تا پايان سال جاري پرداخت خواهد شد.

نظرات ارسال نظر