سه‌شنبه 1 بهمن 1398

شهردار ایلام: هرگز اجازه فعالیت دستفروشان را در مرکز شهر نخواهیم داد

شهردار ايلام گفت:‌ بازارچه‌هاي شماره يك و دو و سه شهر را براي استقرار دستفروشان تعريف كرده و حتي غرفه‌هاي آنها را نيز تعيين كرده‌ايم ولي خود دستفروشان حاضر به مستقر شدن در اين مكان‌ها نيستند.

مهندس عبدالله بهادري در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: دستفروشان اعلام كرده‌اند كه تنها در رينگ مركزي شهر حاضر به فعاليت هستند، ولي براي اين كه مردم دوباره در مضيقه قرار نگيرد هرگز اجازه فعاليت مجدد آنها را در اين محدوده نخواهيم داد.

وي شهرداري را در ادامه اجراي طرح جمع‌آوري دستفروشان سطح شهر جدي ذكر و اظهار كرد: بستر فعاليت براي دستفروشان در بازارچه‌ها كاملا فراهم است و مكان به اندازه كافي براي آنها در نظر گرفته شده، ولي چون اين افراد هنوز طرح را باور نكرده‌اند براي استقرار در اين مكان‌ها مراجعه نكرده‌اند.

بهادري اعتراض اين افراد را غيرقانوني دانست و گفت:‌ طبق تبصره يك بند دو ماده 55 قانون شهرداري‌ها شهرداري به رفع سد معابر مكلف شده و در انجام اين امر در سطح شهر مصمم هستيم.

شهردار ايلام با بيان اين كه همان گونه از اسم معابر برمي‌آيد مكان عبور و مرور شهروندان و مكان‌هايي عمومي‌ هستند كه شهرداري بايد از آنها حفاظت كند، افزود:‌ طرح جمع‌آوري دستفروشان در سنوات گذشته به صورت مقطعي اجراي مي‌شد، ولي طرح كنوني تداوم خواهد داشت و شهرداري با هيچ هزينه‌اي اجازه دوباره سد معابر را نخواهد داد.

بهادري با اشاره به اقداماتي كه شهرداري ايلام پيش از اجراي اين طرح انجام داد بيان كرد:‌ پيش از اجراي طرح علاوه بر تامين مكان براي استقرار دستفروشان كار فرهنگي كرديم و از بيش از يك ماه قبل با نصب پلاكارد و اعلاميه طرح را به اطلاع خود دستفروشان و نيز شهروندان رسانديم و هماهنگي‌هاي لازم با نيروي انتظامي‌به عمل آمد؛ ولي دستفروشان چون به اجراي طرح باور نداشتند همكاري نكردند.

نظرات ارسال نظر