دوشنبه 5 خرداد 1399

استاندار ایلام در کنفرانس ویدئویی با رییس قوه قضاییه: برای احداث شوراهای حل اختلاف مشکلاتی داریم

استاندار ايلام شوراهاي حل اختلاف را منشا خير و بركت دانست و گفت:‌ اين شوراها به وظايف خود در كاهش پرونده‌هايي كه در دادگاه‌ها مطرح مي‌شود، به خوبي عمل كرده‌اند.

مهندس ميرمحمدغراوي كه در ارتباط مستقيم رييس قوه قضاييه با دادگستري استان از طريق ويدئو كنفرانس سخن مي‌گفت، با بيان اين مطلب، به مشكلات استان براي احداث اين شورا‌ها اشاره و اظهار كرد: زمين، تاسيس بنا و تجهيزات مشكلاتي است كه در استان براي تاسيس شوراهاي حل اختلاف با آن‌ها مواجه هستيم.

وي با بيان اين كه ايلام به دليل جنگ و دوران دفاع مقدس عقب ماندگي‌هاي زيادي دارد كه هنوز نتوانسته‌ايم آن‌ها را جبران كنيم، افزود: در حال حاضر نيز منابع ايلام نسبت به ساير استان‌ها كم است و درصد بهره‌مندي ايلام از منابع ملي نيز كم است.

غراوي ساختمان‌هاي دادگستري‌ها را در استان ايلام داراي حداقل امكانات ذكر و عنوان كرد: ما نيز بر اساس قانون تفكيك وظايف ملي و استاني نمي‌توانيم اگر وسعمان برسد كمكي را در اين زمينه انجام دهيم.

استاندار ايلام با اشاره به اين كه متاسفانه روند تصرف اراضي ملي و دولتي در ايلام در حال تشديد است، اظهار كرد: مواردي كه در اين مورد ارجاع مي‌شود، زياد است.

وي به فعال شدن شوراي حفظ حقوق بيت‌المال در استان اشاره كرد و گفت: جلوگيري از اين گونه تصرف‌ها توجه بيشتري را مي‌طلبد.

غراوي با بيان اين كه در مواردي كه در استان عليه دولت طرح دعوي و منجر به صدور آرايي در حق دولت مي‌شود، امكان دفاع مناسب از دولت سلب مي‌شود، افزود:‌ دليل اين امر ندادن وقت كافي به دولت براي دفاع است كه از آيت‌الله شاهرودي درخواست مي‌كنيم در اين زمينه كمك كنند تا دستگاه‌هاي اجرايي با مشكل مواجه نشوند.

نظرات ارسال نظر