معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی ایلام: در سال جاری بیش از۱۲۰هزار تن تولیدات دامی خواهیم داشت

معاون بهبود توليدات دامي جهاد كشاورزي استان ايلام گفت: باتوجه به عنايت دولت نهم استان ايلام در بخش دامپروري با يك جهش خاصي مواجه شده است ودر بعضي جهات رشد بالاي 100 درصد را داريم.

دكتر يونس احمدي در گفت ‌وگو با خبرنگار ايسنا، ضمن بيان اين مطلب اظهار كرد: در بعضي از قسمت‌ها آمار نشان ‌دهنده‌ رشد بالاي 100درصد است، به عنوان مثال استان ايلام تا پايان سال 83، 90 واحد گاوداري شيري نيمه‌صنعتي داشته است؛ درحالي كه بعد از سال 83 تاكنون 93 واحد به اين تعداد اضافه شده است.

وي با اشاره به اين كه تعداد طرح‌هاي مرغداري گوشتي تا پايان سال 83، 150 واحد بوده است كه در سال 84 به بعد، 55 واحد به اين تعداد اضافه شده است، افزود: اضافه شدن 25 واحد جديد گاوداري شيري و 8 واحد مركز جمع‌آوري شير به 85 واحد گاوداري شيري و 10 واحد مركز جمع‌آوري شير در سال 83 از ديگر اقدامات دولت عدالت محور نهم در استان ايلام است.

احمدي با اشاره به اين كه ما در سال 86 نزديك به 20 هزار تن توليدات گوشت قرمز، حدود هزار تن گوشت سفيد و 76 هزار تن شيرخام داشتيم كه بخش عمده اين توليدات به استان‌هاي همجوار صادر شده است، اضافه كرد: با توجه به اين كه ايلام به عنوان يك استان صادركننده توليدات دامي شناخته شده است، پيش‌بيني ما از توليدات دامي براي سال جاري 125 هزار تن است.

وي با تاكيد بر اين كه اين ميزان تا پايان سال 83، 90 هزار تن بوده است، ادامه داد: البته جا دارد از كساني كه اين 90 هزار تن را به عرصه رسانده‌اند و اين سرمايه عظيم را بدست ما داده‌اند تشكر كرد.

معاون بهبود توليدات دامي جهاد كشاورزي استان عنوان كرد: اين معاونت وظيفه راهبردي و نظارت بر امور بهبود و افزايش توليدات دامي و فرآورده‌هاي دامي و كنترل جمعيت آنها را در استان برعهده دارد، به همين منظور اين معاونت به دنبال حفظ و بهبود صنايع دامي و اصلاح نژاد گونه‌هاي برتر دامي در استان است.

احمدي با بيان اين كه ايلام به عنوان يك استان كشاورزي و دامپروري به اين معنا كه سنت و صنعت دامپروري در استان‌ جا افتاده است شناخته شده است، خاطرنشان كرد: نتايج به دست‌ آمده مؤيد آن است كه مردم استان ترسي از ورود به عرصه دامپروري ندارند و خوشبختانه در بخش‌هاي مختلف آن سرمايه‌گذاري مي‌كنند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -16روز