دهه فجر امسال ۳۰ طرح در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد

فرماندار دره شهر گفت:‌ 30 طرح در بخش‌هاي مختلف عمراني، كشاورزي و آموزشي و توليدي با اعتباري بالغ بر 400 ميليارد ريال در دهه فجر به بهره برداري خواهد رسيد.

رياض خيتال با اعلام اين خبر به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار كرد: از تعداد طرح‌هاي آماده شده براي بهره برداري در دهه‌ي فجر شش طرح در حوزه‌ي آموزشي، پنج طرح در بخش كشاورزي و ساير طرح‌ها در بخش‌هاي عمراني، تفريحي، توريستي، صدا و سيما و ميراث فرهنگي است.

خيتال با اشاره به مهم‌ترين پروژه‌ي قابل افتتاح در دهه فجر در اين شهرستان اضافه كرد: يكي از شاخص‌ترين طرح‌ها، پروژه‌ي مخازن سوخت با ظرفيت يكصد ميليون ليتر بنزين، نفت گاز و نفت سفيد با اعتباري بالغ بر 240 ميليارد ريال است.

وي افزود: آبرساني مجتمع دهرود ماژين و فاز اول بند انحرافي اراضي كشاورزي شهرستان دره شهر از جمله طرح‌هاي بخش كشاورزي است كه به بهره برداري مي‌رسد.

فرماندار دره شهر درخصوص طرح‌هاي عمراني خاطرنشان كرد: از جمله اين طرح‌ها مي‌توان به بهسازي شبكه برق روستاي كلم، آسفالت و بهسازي جاده‌ي دسترسي مزارع روستاهاي شهرستان و بهسازي معابر روستاي دولوگلاب اشاره كرد.

وي با اشاره به طرح‌هاي بخش آموزش كه در دهه فجر به بهره برداري مي‌رسند، اظهار كرد:‌ در مجموع شش طرح در اين بخش در نظر گرفته شده كه توسعه دانشگاه پيام نور و سالن ورزشي دانش آموزان بدره از جمله آن‌هاست.

خيتال با بيان ايان كه روستاهاي دشت چمران، كلم،‌ بهشت آباد،‌ پشته ماژين،‌ جابر و خوش قدم در دهه فجر امسال از دريافت آنتني شبكه دو سيما و شبكه‌ي استاني سيماي ايلام بهره مند مي‌شوند، گفت: از ديگر طرح‌هاي ما در دهه فجر ايجاد مجتمع توريستي تفريحي در سراب دره شهر و افتتاح موزه باستان شناسي است.

وي در پايان اضافه كرد: در بخش توليد در داخل شهرك صنعتي، طرح‌هاي توليدي گاز اكسيژن، لوله پلي اتيلن و كارگاه توليد خيار شور و همبرگر را خواهيم داشت.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -16روز