افزایش نرخ کرایه‌ مسیرهای برون‌شهری در ایلام غیرقانونی است

 مديركل تعزيرات حكومتي استان ايلام گفت: افزايش نرخ كرايه‌ مسيرهاي برون‌شهري در ايلام غير‌قانوني است.
فرشيد زرگوش امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام اظهار داشت: افزايش نرخ كرايه بين‌شهري در برخي از مسيرهاي استان ايلام از سوي انجمن صنفي شركت‌هاي حمل و نقل مسافر در ايلام مصوب شده كه اين كار غيرقانوني است. 
وي ادامه داد: از اول بهمن‌ماه جاري انجمن صنفي شركت‌هاي حمل و نقل مسافر ايلام اقدام به افزايش 20 درصدي قيمت كرايه حمل و نقل برون‌شهري كرده است. 
اين مسئول اضافه كرد: اين افزايش قيمت غيرمنطقي و غيرقانوني بوده چون در آن مجمعي كه اين افزايش قيمت مصوب شده نماينده سازمان حمايت از مصرف كننده كه نماينده سازمان بازرگاني استان ايلام است حضور نداشته است. 
زرگوش گفت: بر اين اساس افزايش نرخ كرايه بين شهري در استان ايلام كه مصوب آن مجمع است غيرقانوني شناخته شده و غيرقابل اجراست. 
مديركل تعزيرات حكومتي استان ايلام اضافه كرد: اين مهم به همراه موارد ديگري به استحضار استاندار ايلام رسانده شده و شخص استاندار ايلام تاكيد كردند كه اين دستگاه از افزايش بي‌رويه قيمت‌ها در استان ايلام بايد جلوگيري كند. 
وي از شركت‌هاي حمل و نقل استان ايلام كه طي روزهاي جاري اقدام به افزايش نرخ برخي از مسيرهاي برون‌شهري كرده‌اند، خواست در نخستين فرصت نسبت به اعاده افزايش قيمت‌ها به مسافران اقدام كرده و همچنين نرخ كرايه بين شهري مسيرهاي افزوده شده را به نرخ‌هاي سابق تغيير دهند. 
وي همچنين از مردم استان ايلام خواست در صورت برخورد با هرگونه گران فروشي موارد را با شماره تلفن‌هاي يك دو چهار سازمان بازرگاني استان و يا تعزيرات حكومتي ايلام اطلاع دهند. 
زرگوش تصريح كرد: مردم استان ايلام مطمئن باشند اين دستگاه اجرايي مصمم‌تر از گذشته با افزايش غيرقانوني و خودسرانه نرخ خدمات و كالا در اين استان مقابله جدي خواهد كرد. 
مديركل تعزيرات حكومتي استان ايلام گفت: اكنون نيز اين دستگاه اجرايي با همكاري سازمان بازرگاني و سازمان پايانه و حمل و نقل استان ايلام كار اعاده افزايش نرخ كرايه برخي از مسيرهاي بين شهري به مسافران را در دستور كار خود قرار داده است. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 17سال و 10ماه و -16روز