چهار تغییر در تقسیمات کشوری استان ایلام ، ملکشاهی شهرستان شد

هيات وزيران بر اساس پيشنهاد وزارت کشور با ايجاد چهار تغيير در تقسيمات کشوري استان ايلام موافقت کرد که به موجب آن انتزاع شهر اركواز از دهستان گچي و الحاق آن به دهستان چمزي ، ايجاد شهرستان كبيركوه، ايجاد بخش گچي و تاسيس شهرستان ملكشاهي به تصويب رسيد.
به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، هيئت وزيران بنا به پيشنهاد وزارت كشور با چهار تغيير و اصلاحات در تقسيمات كشوري استان ايلام موافقت كرد كه بر اساس آن شهر اركواز از دهستان گچي بخش ملكشاهي شهرستان مهران منتزع شده و به دهستان چمزي همين بخش ملحق مي‌شود.
بر اساس اين مصوبه ، دهستان كبيركوه به مركزيت روستاي فلعه‌جوق شامل روستاها، مزارع و مكانهاي گل گل عليا ، گل گل سفلي ، بهرام آباد، باولگ ، قلعه جوق ، بوستانه و شيرين آباد گچان در تابعيت بخش ملكشاهي شهرستان مهران ايجاد مي‌شود.
هيئت وزيران در مصوبه خود ضمن تاسيس بخش گچي به مركزيت روستاي مهر شامل دهستانهاي گچي و كبيركوه در تابعيت شهرستان مهران، با ايجاد شهرستان ملكشاهي به مركزيت شهر اركواز شامل بخشهاي مركزي شامل دهستانهاي شوهان و چمزي و بخش گچي شامل دهستانهاي گچي و كبيركوه و شهر دلگشا در تابعيت استان ايلام موافقت كرد.
بر اساس مصوبه هيئت وزيران، با تصويب محدوده دهستان چمزي، چنانچه روستا، مزرعه و مكان ديگري به جز فهرست اسامي اين دهستان يا در محدوده آن قرار گيرد و يا در آينده در محدوده آن به وجود آيد در تابعيت دهستان مربوط خواهد بود.
اين مصوبه از سوي پرويز داوودي، معاون اول رييس‌جمهور براي اجرا ابلاغ شده است.
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -6روز