جاده حمیل مهم‌ترین پروژه راهسازی در ایلام است

 مدير كل راه و ترابري استان ايلام گفت: جاده حميل مهم‌ترين پروژه راهسازي در اين استان است.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، محمدامين نصراللهي‌زاده ظهر امروز در حاشيه بازديد از مراحل ساخت محور ارتباطي ايلام به حميل به خبرنگار فارس در ايلام افزود: تاكنون براي ساخت اين محور ارتباطي 45 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است. 
وي ادامه داد: امسال نيز براي ادامه كار ساخت اين پروژه راهسازي 30ميليارد ريال اعتبار پيش‌بيني شده كه در صورت اختصاص كامل آن كار ساخت اين پروژه در استان ايلام به اتمام مي‌رسد. 
اين مسئول اضافه كرد: اين ميزان اعتبار صرف ساخت و ايجاد پروژه حميل از تنگه ارغوان ايلام تا انتهاي پروژه حميل در استان ايلام شده است. 
نصراللهي‌زاده تصريح كرد: پروژه حميل در دو قطعه استان ايلام و استان كرمانشاه ساخته شده و با بهره‌برداري از اين محور 60كيلومتر از مسير فعلي ايلام به كرمانشاه كاسته مي‌شود. 
مدير كل راه و ترابري استان ايلام گفت: قطعه مربوط به استان ايلام نزديك 47 كيلومتر است كه شامل شش تونل، هفت پل بزرگ و 110پل كوچك است. 
اين مسئول اضافه كرد: اگر منابع مالي مورد نياز اين پروژه به موقع تزريق شود اين پروژه تا پايان امسال به بهره‌برداري كامل مي‌رسد. 
در حال حاضر مسير ارتباطي ايلام به كرمانشاه 180كيلومتر فاصله دارد و براي سفر به استان كرمانشاه بايد از دو گردنه سخت گذر رنو و قلاجه عبور كرد. 
با بهره‌‌برداري از اين پروژه نقاط حادثه‌خير محور ارتباطي ايلام به كرمانشاه در دو گردنه سخت‌گذر رنو و قلاجه به طور كامل حذف مي‌شود. 
نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 14ماه و 2روز