یک‌شنبه 18 خرداد 1399

تورنمنت صلح در ایلام

علي کفاشيان صحبت هايش را با شرح بمباران ورزشگاه ايلام در جنگ 8 ساله ايران و عراق آغاز کرد و گفت: «ما در ايران استان هاي زيادي داريم که هر استان داراي هيات فوتبال حرفه اي است. من هفته گذشته به خاطر انتخابات هيات فوتبال به استان ايلام رفته بودم. در دوره اي که ايران درگير جنگ تحميلي بود ايلام در حين برگزاري يک مسابقه فوتبال بمباران شد و متاسفانه در ورزشگاهي که فوتبال در آن جريان بود 9 بازيکن، يک داور و 5 تماشاگر شهيد شدند. فدراسيون فوتبال تصميم گرفته است که آن ورزشگاه را بازساي کند تا در آن ورزشگاه سالانه يک تورنمنت با عنوان جام صلح و دوستي برگزار شود تا هم از فاجعه ايلام ياري شود هم اينکه مي توانيم فجايع غزه و فلسطين را يادآوري کنيم تا پيام آور صلح و دوستي در جهان باشيم. »

کفاشيان با اشاره به زلزله بم گفت: حدود 6 سال پيش يک زلزله شديد در شهرستان بم استان کرمان باعث شد تا تقريبا 40 هزار نفر از هميهنانمان، جان خود را از دست بدهند و کشورهاي زيادي اعلام کردند که مي خواهند با فوتبال به ما کمک کنند. يکي از اين کشورها آلمان بود که با انجام يک بازي زيبا در ورزشگاه آزادي باعث شد تا از عوايد حاصل از بازي و کمک دولت در بم يک ورزشگاه با زمين چمن مصنوعي ساخته شود که با بازساي بم و ايجاد يک شهر جديد امکانات مناسبي دارد.

کفاشيان البته به اين نکته اشاره کرد که زماني که زلزله بم اتفاق افتاد دبير کل کميته ملي المپيک بوده و بسياري از کميته هاي المپيک براي کمک به بم اعلام آمادگي کرده بودند.

***لزوم توجه به فوتبال معلولان

کواک علاوه بر نايب رئيسي فدراسيون فوتبال و رياست سازمان ليگ کره جنوبي، رئيس کميته مسئوليت هاي اجتماعي AFC هم است. کميته اي که علي کفاشيان هم عضو آن است. در جلسه امروز درباره فوتبال معلولان هم بحث شد. رئيس فدراسيون فوتبال در اين باره گفت: ما درباره فوتبال معلولان آمادگي هر گونه همکاري داريم و طرحهاي خوبي هم در اين باره آماده کرده ايم.

کواک در پاسخ گفت: ما درباره بازيهاي تورنمنت صلح و دوستي آمادگي همکاري داريم و ضمن اينکه مطمئنا طرحهاي فدراسيون فوتبال راه گشاي کميته مسئوليت هاي اجتماعي AFC خواهد بود.

نظرات ارسال نظر