شنبه 14 تیر 1399

پس از ۷ ماه وقفه نخستین پرواز از فرودگاه ایلام انجام شد

پس از هفت ماه وقفه براي اجراي عمليات طرح توسعه باند فرودگاه صبح امروز نخستين پرواز در فرودگاه شهداي ايلام انجام شد.

معاون فرودگاه شهداي ايلام صبح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: با اتمام عمليات اجرايي باند فرودگاه شهداي ايلام دوباره پروازهاي فرودگاه ايلام برقرار شد.
مجتبي بياتي افزود: در نخستين پرواز اين فرودگاه يك پرواز به سمت تهران و بالعكس انجام مي‌شود و از روز آتي نيز اين پرواز ادامه دارد و روزانه 200 مسافر در مسير پروازي ايلام به تهران و تهران به ايلام جابه‌جا مي‌شود.
وي ادامه داد: ساعت پرواز تهران به ايلام 50/5 صبح‌ و ساعت پرواز ايلام به تهران 8 صبح انجام مي‌شود و روزانه تنها دو پرواز يكي از سمت تهران به ايلام و ديگري از ايلام به تهران در فرودگاه شهداي ايلام صورت مي‌گيرد.
اين مسئول اضافه كرد: كار توسعه باند فرودگاه شهداي ايلام يكي از مصوبات سفر هيئت دولت به استان ايلام بود كه اين مصوبه در قالب دو فاز اجرايي شده است.
بياتي تصريح كرد: براي تكميل فاز يك اين پروژه 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر هيئت دولت و عمراني استاني هزينه شده است.
معاون فرودگاه شهداي ايلام گفت: براي فاز دوم نيز قراردادي به مبلغ 50 ميليارد ريال با پيمانكار مربوطه منعقد شده است.
اين مسئول اضافه كرد: در اجراي عمليات تكميل طرح توسعه فرودگاه ايلام شيب تند باند اين فرودگاه حذف شده و سپس طول باند از 2هزار و 800 متر به 3 هزارو 200 متر افزوده شده است.
وي ادامه داد: با بهره‌برداري از طرح توسعه فرودگاه ايلام امكان فرود هواپيماهاي نيمه سنگين از جمله ايرباس 200، بوئينگ 737 و 727، بوكر و توپولف در فرودگاه ايلام ميسر مي‌شود.
پروازهاي فرودگاه شهداي ايلام از شهريور سال 87 تا امروز 16 فروردين 88 به علت توسعه باند آن تعطيل شده است.

نظرات ارسال نظر