جمعه 9 خرداد 1399

پنجمین مرحله از اردوهای جهادی در استان ایلام برگزار می شود

معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي استان ايلام گفت: پنجمين اردوي جهادي با استفاده از ظرفيت دانشجويان در ارديبهشت ماه امسال برگزار مي شود.

رضا پاكزاد در گفت‌وگو با خبرنگار «شبكه خبر دانشجو» در ايلام، با اشاره به اين كه اين اردوها به منظور خدمات رساني به مناطق محروم انجام مي گيرد، اظهار داشت: در اين مرحله از اردو 45 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي ايلام، علوم پزشكي، علمي و كاربردي، آزاد و پيام نور به منطقه بولي از توابع شهرستان ايلام به همراه تعدادي از اعضا هيئت علمي دانشگاه هاي ايلام در قالب سه گروه علوم پزشكي با گرايش بهداشت فردي و محيط، علوم آزمايشگاهي، پرستاري و پزشكي، گروه دامپزشكي و گروه فرهنگي به منطقه اعزام مي شوند.

وي تحقيق و شناسايي مشكلات مردم و همچنين خدمات رساني به روستائيان مرزي منطقه را از مهم ترين اهداف اين اردوها عنوان كرد و افزود: بررسي بيماري هاي شايع كودكان و بزرگسالان در منطقه، معاينه پزشك متخصص، سم پاشي مزارع دامي و واكسينه كردن دام هاي روستائيان عليه بيماري هاي روز و شايع و شناسايي بيماري هاي دامي و غيردامي از جمله خدماتي است كه توسط دانشجويان گروه پزشكي به مردم منطق محروم ارائه مي شود.

پاكزاد با اشاره به اين كه گروه فرهنگي شامل تعدادي از طلاب حوزه علميه صاحب الزمان ايلام هستند، گفت: برگزاري مراسمات مذهبي، دعاي كميل و زيارت عاشورا، آموزش احكام و تعميق و تقويت باورهاي ديني كودكان و نوجوانان اهم خدماتي است كه اين گروه به مردم منطقه ارائه مي دهند.

لازم به ذكر است، تاكنون چهار مرحله اردوي جهادي از سوي معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي استان ايلام در روستاهاي شهرستان هاي دهلران، مهران و هليلان برگزار شده است.

نظرات ارسال نظر