داریوش قنبری : موج سبز تکلیف انتخابات را در دور اول مشخص می‌کند

نماينده مردم ايلام در خانه ملت با اشاره به فضاي انتخاباتي موجود تصريح كرد:‌ فضايي كه در حال حاضر براي انتخابات شكل گرفته است، در تاريخ بي‌نظير است.
داريوش قنبري در گفت‌وگو با خبرنگارايلنا، افزود: اين فضا شباهت بسياري به فضاي انتخاباتي سال 76 دارد و موج حمايت از موسوي شايد حتي شديدتر از حمايت از خاتمي نيز باشد. در حال حاضر ذائقه انتخاباتي مردم مشخص شده است و مردم به انتخاب خود با توجه به آگاهي‌هاي كافي رسيده‌اند.
وي تاكيد كرد: چنانچه در گذشته برخي افراد نگران موج سرد و بي‌تفاوتي در ميان مردم نسبت به فضاي انتخاباتي بودند، اما امروز اين نگراني‌ها برطرف شده است و قطعاَ شاهد مشاركت وسيع مردم در انتخابات خواهيم بود.
قنبري با بيان اينكه در حال حاضر مردم از وضعيت فعلي كشور ناراضي هستند، خاطر نشان كرد: از آنجايي كه واقعيات در سخنراني‌ها و مناظرات انكارمي‌شود، به نگراني آنان افزوده مي‌شود.
عضو فراكسيون خط امام (ره) در مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: قطعاَ ‌تمايل مردم به سمت كانديداي منتقد است و در حال حاضر نيز وضعيت ميرحسين موسوي با ديگر كانديداها قابل مقايسه نيست و ايشان از وضعيت بسيار مناسبي برخوردار هستند. همانطور كه در خيابان‌ها شاهد هستيم موج سبز همه‌گيرشده است.
وي با اشاره به وضعيت مشاركت مردم در روستاها، نيز اظهار داشت: در روستاها نيز وضعيتي مشابه خيابان‌هاي تهران وجود دارد و رنگ سبز تبديل به نماد صداقت و اميد براي تغيير وضعيت كنوني كشور شده است.
قنبري تصريح كرد: نظرسنجي‌هايي كه توسط نهادهاي مستقل كشور صورت گرفته است نيز حكايت از پيشتاز بودن موسوي دارد. با وجود آنكه در نظرسنجي‌هاي گذشته پيش‌بيني مي‌شد ميرحسين موسوي در دور دوم انتخابات پيروز مي‌شود، اما در حال حاضر با توجه به موج سبزي كه به وجود آمده، تكليف انتخابات در دور اول روشن مي‌شود.
وي با اشاره به خواسته‌هاي نمايندگان مجلس ازرئيس‌جمهور آينده، اضافه كرد: خواسته‌هاي نمايندگان مجلس همان خواسته‌هاي مردم است. در حال حاضر رضايي، كروبي و موسوي هر سه در يك سطح هستند و هر سه نسبت به وضعيت كنوني منتقد‌ند. ديگر كار از سنت‌هاي چپ و راست گذشته است و موضوعات مورد انتخاب آنها نيز موضوعات مردم است.
اين نماينده مجلس اذعان داشت: در مجموع ميان سه كانديدا، يك استراتژي واحد شكل گرفته است و همگي آنان به منظور تغيير وضعيت آمده‌اند و از بطن جامعه برخاسته‌اند. هر سه كانديدا ماجراجويي در سياست خارجه را محكوم مي‌كنند و خواهان توسعه روابط ايران با ساير كشورها بر اساس منافع ملي هستند. در حوزه اقتصاد نيز هر سه كانديدا نگران تورم و گراني و كاهش سرمايه‌گذاري مولد در كشور هستند و به منظور تغيير اين وضعيت به صحنه انتخابات آمده‌اند.

نظرات ارسال نظر
  • عليدر تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۸۸

    تو بهتر است به جاي همه مردم تصميم نگيري

    پاسخ به این نظر
  • موج ملتدر تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۸۸

    به نظر بنده آقاي موسوي تا اينجا هم برنده انتخابات هستند زيرا ايشان با افشاي دروغگويي، بي ادبي،بي تحملي،و پوچ بودن ادعاهاي اين مرد بزرگترين خدمت را به مردم اين مملكت كردند،البته در اين افشاگري آقايان كروبي و رضايي نيز شريك هستند خوش بود گر محك تجربه آيد به ميان تا سيه روي شود هر كه در او غش باشد

    پاسخ به این نظر
عمر سایت: 14سال و 16ماه و -4روز