یک‌شنبه 15 تیر 1399

۳۵ گروه بهداشتی در مناطق مختلف ایلام مستقر می‌شوند

مديركل دامپزشكي استان ايلام گفت: در اجراي طرح نوروزي، 35 گروه بهداشتي اين دستگاه اجرايي در مناطق مختلف ايلام مستقر مي‌شوند.

وهاب پيراني امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در ايلام افزود: طرح نظارت بر عرضه فرآورده‌هاي خام دامي ويژه ايام نوروز از مرحله توليد تا توزيع در آستانه سال جديد از تاريخ 25 اسفند تا 20 فروردين ماه سال آتي در استان ايلام اجرا مي‌شود.
وي ادامه داد: در اجراي اين طرح تمام كشتار‌گاه‌هاي استان، مراكز توليد، اصناف، فروشگاه‌هاي عرضه مواد خام دامي، قصابي‌ها، رستوران‌هاي شهري و بين‌راهي زير كنترل نظارت بر بهداشت فرآورده‌هاي خام دامي اين دستگاه اجرايي قرار مي‌گيرند.
اين مسئول اضافه كرد: تعداد 35 اكيپ عملياتي در سراسر استان در اجراي اين طرح فعاليت داشته و به صورت شبانه‌روزي بر مراكز نظارت مستمر و مستقيم داشته و با افراد متخلف به شدت برخورد قانوني مي‌كنند.
پيراني جلوگيري از مشكلات بهداشتي براي شهروندان و مسافران نوروزي و عرضه سالم و بهداشتي فرآورده‌هاي خام دامي و حفظ سلامت و تندرستي جامعه و ارتقاي سطح بهداشت و امنيت غذايي را از جمله اهداف اجراي اين طرح در استان ايلام برشمرد.
وي از مردم خواست تمام مواد پروتئيني مورد نياز خود را از جمله فرآورده‌هاي خام دامي از مراكز تحت نظارت دامپزشكي تهيه كنند.
مديركل دامپزشكي استان ايلام گفت: شهروندان ايلامي مي‌توانند در صورت برخورد با هرگونه تخلف
بهداشتي مراتب را با شماره تلفن‌هاي 3335150- 2220266- 3334162 گزارش دهند.
وي ادامه داد: در شهرستان‌هاي تابعه نيز مردم مي‌توانند گزارش‌هاي خود را به شبكه‌هاي دامپزشكي و يا به نزديكترين مراكز دامپزشكي محل سكونت خود اطلاع دهند.
اين مسئول اضافه كرد: كارشناسان اين دستگاه اجرايي به طور شبانه‌روزي در تعطيلات نوروز آماده ارائه خدمات به شهروندان ايلامي و گردشگران نوروزي هستند.

نظرات ارسال نظر