دوشنبه 23 تیر 1399

امام جمعه ایلام:امامان جمعه فرهنگ صرفه‌جویی را برای مردم تبیین کنند

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در اين همايش با تاكيد بر ضرورت تشكيل به موقع نشست شوراي فرهنگي عمومي در استان گفت: شايسته است اعتبارات مورد نياز براي اجراي طرح‌هاي علمي- تحقيقاتي شوراي فرهنگي تامين شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين محمد نقي لطفي با بيان اين مطلب اظهار كرد: با تشكيل به موقع نشست‌هاي شوراي فرهنگي در استان، قدم‌هاي مهم و موثري در اين راه برداشته مي‌شود.

لطفي با اشاره به احتمال كمبود آب آشاميدني در مناطق مختلف استان در سال آينده افزود: امامان جمعه شهرستان‌ها بايد فرهنگ صرفه‌جويي در مصرف آب و آثار سوءپديده خشكسالي را از تريبون نماز جمعه براي مردم تبيين كنند.

وي خاطر نشان كرد: بخشي از درآمد گمرك و پايانه مرزي مهران بايد براي توسعه، آباداني، ايجاد اشتغال و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در مهران اختصاص يابد.

مسعود ملكي، سرپرست فرمانداري مهران با اشاره به وضعيت فرهنگي- اجتماعي شهرستان گفت: مرز بين‌المللي مهران به عنوان گذرگاه زائران عتبات عاليات هم اكنون در سطح ملي مطرح است.

ملكي بيان كرد: در 3 سال اخير با 500 ميليارد ريال اعتبار 500 طرح بزرگ و كوچك صنعتي، توليدي، خدماتي، كشاورزي و عمراني در مهران اجرا شده است.

نظرات ارسال نظر