پنج‌شنبه 8 خرداد 1399

تعیین حریم شهرهای ایلام در دستور کار شهرداران قرار گیرد

 استاندار ايلام گفت: تعيين حريم شهرهاي استان ايلام در دستور كار شهرداران قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، ميرمحمد غراوي ظهر امروز در نشست شهرداران شهرهاي استان ايلام در سالن اجتماعات استانداري ايلام افزود: شهرداري‌هاي استان ايلام موظف هستند تا پايان سال حريم قانوني شهرهاي خود را براي مقابله با ساخت و سازهاي غير مجاز مشخص كنند.
وي ادامه داد: در سال‌هاي گذشته موضوع حاشيه نشيني در برخي از شهرهاي استان به ويژه شهر ايلام افزايش يافته كه بايد با استفاده از ابزارهاي قانوني شهرداران مانع توسعه اين كار و حاشيه نشيني شوند.
اين مسئول اضافه كرد: حاشيه نشيني يكي از مهم‌ترين معضلات توسعه شهرها بوده و بايد همه دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع با همكاري و تعامل بيشتر با يكديگر در برابر اين معضل و رفع آن چاره‌جويي كنند.
غراوي پيگيري دقيق مسائل قضايي و حقوقي از سوي شهرداران را خواستار شد و تصريح كرد: در گذشته حريم شهر‌ها افزايش غير اصولي يافته، اما در سال‌هاي اخير با توجه به قوانين مختلف از جمله تجميع عوارض حريم شهرها كاملاً محدود و مشخص شده است.
استاندار ايلام گفت: شهرداران بايد با برنامه‌ريزي و تدوين طرح‌هاي مختلف و اجراي كامل آن در برابر توسعه اين معضل شهري بايستند و براي ريشه‌كني آن به طور كامل چاره‌جويي كنند.
رئيس كل دادگستري استان ايلام نيز در اين نشست گفت: شهرداران بايد نسبت به قوانين مربوط به مديريت اراضي حاشيه شهرها آشنايي و اطلاع داشته باشند تا بتوانند به عنوان يك ابزار قوي مديريت در برابر اين معضل ايستادگي كنند.
فارس نوري افزود: فقدان تعريف جامع حريم قانوني حاشيه شهرها و نبود مديريت بر املاك حاشيه شهرها و همچنين عدم آگاهي و اطلاع برخي از شهرداران از قوانين حقوقي مربوط به حاشيه شهرهاي را از آسيب‌هاي اصلي در زمينه توسعه حاشيه نشيني در شهرهاي استان ايلام دانست.
شهرداران استان ايلام در اين نشست پيرامون موضوع‌هاي مطرح شده بحث و تبادل نظر كرده و موضوعات حقوقي خود را نيز بيان كردند.

نظرات ارسال نظر