داریوش قنبری:خواسته بودند به وزارت نفت بروم و امتیاز بگیرم

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس در واکنش به اظهارات وزیر نفت که گفته بود دو بار از قنبری خواسته است برای تطبیق آمارها به محل وزارت نفت برود گفت: این درست نیست ، وزیر از من خواسته بود به وزارت نفت بروم و اگر امتیازی می خواهم بگویم و سئوال را پس بگیرم.
به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، داریوش قنبری در جلسه علنی امروز مجلس در طرح سئوال خود درباره کاهش 53 هزار بشکه ای تولید نفت در ماه جولای 2008 از وزیر نفت اظهار داشت: با توجه به این نوع آمار سازی ها ما مجبوریم به آمار موسسات معتبر بین المللی رجوع کنیم.

وی افزود: موسسه پتروجولیکس که یک موسسه معتبر بین المللی است، اعلام کرده آمار تولید کنندگان ایران در ماه جولای 2008 بین 50 تا 60 هزار بشکه کاهش نشان می دهد.

قنبری گفت : با وجود کاهش تولید نفت ایران، دیگر اعضای اوپک افزایش تولید داشته اند.

وی نسبت به از دست دادن جایگاه ایران در اوپک ابراز نگرانی کرد و گفت: به دلیل عدم سرمایه گذاری جدید برای توسعه میادین و نوسازی آنها ، همچنین  فراموشی تزریق گاز به چاههای نفتی به طور متوسط با کاهش 350 هزار بشکه در تولید نفت مواجه هستیم.

نماینده ایلام با اشاره به وعده ها و برنامه های وزیر نفت در روز اخذ رای اعتماد تصریح کرد: شما وعده داده بودید تولید نفت را از 4 میلیون و 200 هزار بشکه در روز به 5 میلیون بشکه برسانید.

وی با انتقاد از وزیر نفت به خاطر عدم توسعه میادین مشترک با کشورهای همسایه اظهار داشت: در حالی که ایران از دریای خزر حتی یک بشکه نفت استحصال نکرده و در جنوب حتی یک بشکه ال ان جی صادر نکرده، کشور آذربایجان در شمال روزانه 400 هزار بشکه نفت استحصال می کند و قطر نیز در پارس جنوبی چند ماه پیش اولین محموله ال ان جی خود را به اروپا صادر کرد.

وی افزود: به دلیل بی دقتی وزارت نفت، تجهیزات گازی منطقه تنگه بیجار که ظرفیت 5 میلیون متر مکعب گاز داشته منفجر شده و این ظرفیت از مدار کشور خارج شده است.

سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس در واکنش به اظهارات وزیر نفت که گفته بود دو بار از قنبری خواسته است  برای تطبیق آمارها به محل وزارت نفت برود گفت: این درست نیست ، وزیر از من خواسته بود  به وزارت نفت بروم و اگر امتیازی می خواهم بگویم و سئوال را پس بگیرم.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی توضیحات وزیر نفت  به رغم قانع نشدن نماینده سئوال کننده ، مجلس توضیحات وزیر را قانع کننده تشخیص داد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 15سال و 12ماه و -6روز