در پی اجرایی نشدن مصوبه دولت؛ آژانس‌های سیاحتی ایلام در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند

مديرعامل يك آژانس خدمات گردشگري و سياحتي ايلام گفت: اجرايي نشدن مصوبه دولت در سفر استاني مبني بر فعاليت آژانس‌هاي مسافرتي در ساماندهي كليه تورهاي سياحتي و زيارتي به عراق، اين شركت‌ها را در آستانه‌ي ورشكستگي قرار داده است.

امير ولي زاده با اعلام اين خبر به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) با بيان اين مطلب افزود: هيات دولت در سفر دوم به استان ايلام مصوبه‌اي داشت مبني بر اين كه آژانس‌هاي گردشگري و سياحتي استان مي‌توانند در ساماندهي كليه تورهاي ورودي و خروجي سياحتي و زيارتي كشور عراق فعاليت كنند و بر همين اساس رياست جمهوري عملي شدن اين مصوبه را تحول اقتصادي در استان عنوان كرد.

وي افزود: متاسفانه اين مصوبه عملي نشده و در حالي كه روزانه 5000 نفر از مرز بين‌المللي مهران تردد مي‌كنند، اين مرز به صورت انحصاري در قبضه شركت شمسا وابسته به سازمان حج و زيارت است.

ولي زاده گفت: اين وضعيت به ضرر آژانس‌هاي استان است. حتي تفاهم نامه بين دستگاه اجرايي وزارت سياحتي عراق و وزارت خارجه كشورمان منعقد شده ولي متاسفانه شركت شمسا اين تفاهم نامه را نيز قبول ندارد.

اين فعال عرصه‌ي گردشگري اضافه كرد: با توجه به محروميت استان و قرار گرفتن آن در نقطه صفر مرزي و پس از تحمل سالهاي جنگ تحميلي و آوارگي، استان ايلام هيچ گونه جهانگردي ندارد و هيچ توريستي هم به استان سفر نمي‌كند و تنها اميد استان همين راه عتبات عاليات بود كه مي‌توانست درصدي از فقر و محروميت استان را كم كند، اما متاسفانه با برنامه‌ريزيهاي سازمان حج و زيارت و انحصاري شدن آن، فقر استان دو چندان شده است.

وي خاطرنشان كرد: هر آژانس مسافرتي در استان ايلام هم اكنون بدهي بالغ بر 500 ميليون ريال دارند و با وضع فعلي و بي توجهي شمسا و اجرايي نشدن مصوبه به ناچار اقدام به تعطيلي دفاتر خواهند كرد و در نتيجه آن در آينده نيز كارشان به محاكم قضايي مي‌كشد.

ولي زاده يادآور شد: در حال حاضر هر كس خارج از كاروان شمسا به عتبات عاليات اعزام شود، نيروي آزاد تلقي مي‌شود.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 13ماه و 5روز