گزارش ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی از مناظره منصوری و زینی وند

ه امید انتخابی سبز!
به دنبال درج مطالبی خلاف واقع در مورد مناظره آقایان زینی وند و منصوری در سایت مهر ایلام وانعکاس آن در سایت ایلام تودی برای جلوگیری از تحریف واقعیات گزارش این مناظره از زبان یکی از دانشجویان حاضر در جلسه در پی می آید
با عجله خودم رو حاضر کردم  تا درهمایشی که قرار بود تو دانشگاه علوم پزشکی برگزار شه شرکت کنم. قرار بود آقای  زینی وند از طرف ستاد آقای مهندس موسوی و آقای منصوری از سوی ستاد آقای احمدی نژاد با هم به مناظره بپردازن. هرچند خیلی خسته بودم و بعد ازیک روز پرفشار درسی، به همایش وارد شدم اما ازدحام جمعیت هیجانی رو یکباره در وجودم وارد کرد  و خستگی از وجودم رخت بست. و برای اولین بار توی این روزها احساس کردم انتخابات نزدیکه!
آقای زینی وند که روی سن رفت، سالن پر شد از طنین :
- موسوی! موسوی!
بعضی از طرفدارهای آقای موسوی روبان های سبزبه دستشون بسته بودن وبعضی از آقایون هم به پیشونیشون! عکس آقای موسوی رو دست بعضی از دانشجوها بالا و پایین می رفت.
آقای زینی وند خودش رو مختصرا ً معرفی کرد. و آقای منصوری اما با یه شعر جالب که ما نفهمیدیم منظورش چیه سخنانش رو آغاز کرد:
- آب را گل نکنیم!
آیا منظور از آب دولت بود و منظور از گل آلود کردنش، تغییر بود؟ آیا آقای منصوری می خواست یه جورایی درخواست کنه که تو انتخابات ریاست جمهوری، ما هراس داشته باشیم از تغییر؟! و خلاصه این شعر با مصمی اما مبهم، هزار سؤال توی ذهن ما به وجود آورد. که از همهمه هایی که بعد از قرائتش توسط آقای منصوری بین جمعیت به وجود اومد، میشد فهمید که  این شعر، کارشناسانه (مثل بقیه ی کاراشون) ارائه نشد!
جمعیت شلوغ بود و همون طور که هیجان و شور جمع های دانشجویی ایجاب میکنه تؤام با کف زدن و جیغ کشیدن و گاها ً اعتراض. اما همین که آقای زینی وند خواست صحبت کنه، یک سری از حضار که انگار فراموش کردن توی محیط فرهنگی هستن وقراره مثل آدمای بافرهنگ رفتار کنن، شروع کردن به شلوغ کاری الکی! در آخر هم با کمک آقای زینی وند که به این رفتار اعتراض کردن و همچنین آقای منصوری، اون هیاهوی کاذب خاموش شد و ماتونستیم صحبتهای دو طرف مناظره رو بشنویم.
آقای منصوری موضوع تورم  رو ربط دادن به زمان آقای خاتمی و گفتن:
- در زمان آقای خاتمی بانک ها بیشترین بدهی رو به بانک مرکزی داشتن و این باعث تورم در زمان دولت نهم شده!
و هم چنین در مورد قضیه هسته ای هم، مطالبی که عنوان کردن مربوط به زمان آقای خاتمی بود:
- مذاکره ی واقعی و گفتگوی تمدن های واقعی تو زمان آقای احمدی نژاد بوده نه خاتمی! الآنه که به ما میگن بیاید بشینید باهم پشت میز مذاکره کنیم!
یه جورایی صحبت های آقای منصوری پیرامون آقای خاتمی بود نه مهندس موسوی! اما آقای زینی وند با درایت خاص خودشون، تؤام با پاسخ های کارشناسانه در رابطه با صحبت های آقای منصوری، در رابطه با آقای موسوی هم صحبت هایی ارائه می دادن:
- این که تعلیق  انرژی هسته ای در دوران آقای خاتمی، با هماهنگی رهبرعزیز بوده و در واقع این تصمیم ،تصمیم شخصی آقای خاتمی نبوده بلکه تصمیمی بوده که،شورای عالی امنیت ملی گرفته بود. و ما دولت ها رو بیخودی متهم نکنیم!
-  طرح های کارشناسانی نشده و بدون برنامه ریزی و ریختن پول بی حساب،کتاب توی کشور باعث تورم میشه! و دولت باید برنامه ریزی علمی داشته باشه!
از صحبت های دیگه ای که آقای منصوری و آقای زینی وند داشتن، پیرامون حضور رئیس جمهور در نشست ژنو و کشورهای حوزه ی خلیج فارس بود که  آقای منصوری دفاع کردن و آقای زینی وند هم نقطه نظرشون رو اینجور بیان کردن:
-  شرکت رئیس جمهور در شورای همکاری خلیج فارس که کشورهای عربی حوزه ی خلیج فارس آن را در واکنش به پیروزی انقلاب بزرگ ایران به وجود آوردن و هنوز هم ماهیتی ضد ایرانی وضد انقلاب داره و نشستن رئیس جمهور درزیرتابلوی  " خلیج عربی" در آن اجلاس به عنوان یک سند در تأیید این جمله، می تونه استفاده بشه واین اشتباه از بالاترین مقام اجرایی یک مملکت جایز نیست!
و در مورد کنفرانس ژنو هم با نقل خاطره ای از مهندس موسوی پاسخ دادن:
- مهندس موسوی قرار بود برن به سازمان ملل، امام (ره )فرمود:
- حواست باشه، تریبونت رو قطع نکنن ، اهانتی نشه بهت، نباید اجازه بدی  در معرض کوچکترین بی حرمتی قرار بگیری، چون تو سازمان ملل، شخص موسوی مساویه با نام ایران!
حالا درنظر بگیرید رفتار رئیس جمهور رو که چون بدون کارشناسی بوده، متأسفانه مورد توهین قرار گرفته و تازه نتیجه ی کار هم به نفع ما نبود، و قطعنامه به حمایت از اسرائیل بسته شد!
یکی دیگه از موضاعات مورد بحث در مناظره، صحبتهای تحدی طلبانه ی آقای منصوری بود که گفت:
- دولت اصلاحات کاری برای مردم کرده؟ نه تنها کاری نکرده بلکه باعث بی اعتمادی مردم شده!
آقای زینی وند در پاسخ به صحبت های آقای منصوری گفت:
- با توجه به این که ادبیات رئیس جمهوری و صحبت هایی که مطرح می کنه، جزء سرمایه ی ادبیاتی کشور محسوب میشه و ثبت میشه، رئیس جمهور می بایست در صحبتهاش نهایت دقت رو به خرج بده. و از طرفی رئیس جمهور به وعده ای که می ده عمل کنه و اگه به آن عمل نکنه باعث سلب اعتماد عمومی میشه و این به ضرر نظام و انقلابه!
آقای زینی وند ادامه داد:
- من مطالبی رو عینا ً از رئیس جمهور محترم نقل می کنم و قضاوت رو به جمع واگذار می کنم،و پیداکردن عامل بی اعتمادی مردم رو به جمع واگذار می کنم.
- رئیس جمهور در جریان دور اول سفر به ایلام در تاریخ 10/9/84:
" 4 سال بعد ایلام محروم نخواهد بود! "
-در تاریخ 12/11/ 84 :
" نیروگاه هسته ای بوشهر در سال آینده شمسی به پایان می رسد! "
-   در تاریخ 26/9/84 :
" اگرزاهدی و لنکرانی در انتقال جابجایی دانشجویان کوتاهی کنند، آنها را مجازات می کنم. کمترین مجازات این است که یک ماه هر روز در سلف سرویس دانشجویان غذا بخورند! "
-  در تاریخ8 /4/84 :
" دولت باید سانسور را در زمینه کتاب کاهش دهد! "
- 23/1/85 :
" در دوره ی این دولت اگر ایثارگری فاقد مسکن و شغل باشد من را باید اعدام کرد! "
-  " مخالفین سفرهای استانی به اندازه ی بزغاله نمی فهمند! "
- " دختر 16 ساله ای را می شناسم که در زیززمین خانه اش انرژی هسته ای تولید کرده است!"
وقتی مناظره تموم شد آقای زینی وند به سمت آقای منصوری رفتن و دوطرف به  هم دست دادن و روبوسی کردن. این رفتار خیلی جالب بود و به قول ورزشیا فیر پلی.
من به این موضوع فکر کردم که چقدر خوبه که بتونیم دیدگاه های مختلف داشته باشیم و در عین حال باهم خوب باشیم! به قول آقای مهندس موسوی:
- ایران مثل یه کشتیه و ناخدای اون رئیس جمهوره، مهم نیست این شخص کیه، مهم اینه که کشتی سالم بمونه و حرکت کنه! تنها نکته ای که مهمه اینه که ناخدا خودش کشتی رو سوراخ نکنه!
دیدگاه های مختلفه که باعث بقا و پویایی اندیشه میشن! به امید اینکه با انتخابی سبز و درست، کشتی رو به دست ناخدای سوراخ کن، نسپاریم! 
یکی از دانشجوهای شرکت کننده در همایش
نظرات ارسال نظر
 • عارفیدر تاریخ ۵ خرداد ۱۳۸۸

  مدیریت محترم سایت ایلام امروز به نظر حضرتعالی این گزارش فارغ از بحث سیاسی و انتخاباتی بلکه فقط از لحاظ نگارشی آیا قابلیت انتشار در یک رسانه را دارد؟ آیا شما حاظرید سطح سایت را تا این حد تنزل دهید که خبرهایی بدون رعایت قوانین ادبی و نگارشی بلکه بصورت عامیانه و محاوره ای در سایت قرار دهید؟ لطفا با موارد مشابه این شبه گزارش در سایر سایتها توجه فرمائید و مقایسه کنید. لطفا برای سایت خودتان ارزش قائل شوید و صرفا برای انتشار خبر (ولو خبر دسته اول) به هر قیمتی و هر کیفیتی راضی نشوید. مطلب فوق نه پارامترهای خبر را دارد نه گزارش است نه یک متن محاوره ای است بلکه حکایت از دستپاچگی نویسنده آن و عدم آشنایی با اصول اولیه نگارش حکایت دارد. احتمالا شما آنرا نخوانده اید!

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۸

  این سایت در بست در اختیار اصلاح طلبان است بطور ناجوانمردانه ای دولت نهم راتخریب می کند که این کار کار درستی نیست ؟؟؟ یک شر وند ایلامی

  پاسخ به این نظر
 • اميندر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۸

  ايلام موسوي ايلام خاتمي ايلام مشاركت ايلام مجاهدين و ايلام افراطي همه چيز بهش مي خوره بجز ايلام امروز

  پاسخ به این نظر
 • پدر يك دانشجو در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۸

  بنده دراين مناظره همراه فرزند دانشجويم حاضر بودم ، گرچه حامي موسوي هستم اما حركت هاي غير اخلاقي هواداران آقاي موسوي بانام دانشجو بسيار طننده وخارج ازعرف اخلاقي است . و انصافا نماينده آقاي احمدي خويشتن داري بسياري از خويش در مقابل نماينده آقاي موسوي بخصوص در دادن وقت بيشتر به مقابل وتوهين هواداران موسوي نشان داد . به مسئولان ستاد آقاي موسوي و هوادارانش توصيه مي كنم ازچنين حركت هايي پرهيز كنند . بنده و امثال بنده را به تدبر در انتخاب مجدد رئيس جمهور وادار نكنيد .

  پاسخ به این نظر
 • علی رمضانیدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۸

  با سلام و عرض ادب بنده هم از نویسنده نامه و هم از سایت وزین ایلام امروز بخاطر انعکلاس این مطلب سپاسگذارم .

  پاسخ به این نظر
 • سعید کریمیدر تاریخ ۶ خرداد ۱۳۸۸

  سایت ایلام امروز رویه و مشی مستقل خود را از دست داده و در گزینش اخبار و جهت گیری ها نه بصورت جانبداری از یک کاندید یا جناح خاص بلکه در مقام تخریب و هجمه علیه دولت کنونی برخاسته است. من هر چند طرفدار دو آتشه هیچ جناحی نیستم اما روش سایت را غیر جوانمردانه می دانم افول یک رسانه هنگامی آغاز می شود که جهت گیری آن با حب و بغض گردانندگانش رابطه پیدا کند یا گردانندگانش از یک کانال خاص خط دهی شوند. مستقل باقی بمانید و مردمی چرا که جریانهای سیاسی همچون موج می آیند و می روند..

  پاسخ به این نظر
 • مجتبیدر تاریخ ۸ خرداد ۱۳۸۸

  همه میدانند کسی اگر طرفدارواقعی موسوی باشد هیچگاه باحرکات زشت نماینده خودرازیر سوال نمیبرد بلکه این حرکات ازجای دیگری اب می خورند درضمن چقدرخوب بود که ایلام امروز ازهمان اول گزارش خبرنگار خودش راروی سایت میگذاشت نه گزارش ستاداحمدی نزادرا که بعدامجبورشودگزارش ستادموسوی راهم بگذاردکه بیطرفی خودش رانشان دهد دوگزارش ازاین مناظره روی سایت هست که کاملا متناقض هستند اما بعضی ازدوستان که کوچکترین تحمل انتقادراندارند سایت شماراسایت مجاهدین ومشارکت و....می نامندکه بیشترازهرچیزی خنده دار است

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  متاسفم براي سايتي كهدر عرصه خبر رساني هيچگنه توچهي بهاصول خبر و مفاهيم اساسي ان ندارد كهنشان از عدم اگاهي دت اندركاران و. نگاه جانبدارانه شان دارد.در ضمن يه سوال و انكه چرا سايت در انعكاس توهينهاي قنبري بي درنگقدام مي كند در حاليكه هيچ نعكاسي از پيمان نامه( خيانت نامه ) ايشان با اقاي كرمي ننمود.جاي بسي تاسف بخاطر رفتار غير حرفه اي شما

  پاسخ به این نظر
 • در تاریخ ۹ خرداد ۱۳۸۸

  به نظرمن يكجانبه است وصحبتهاي دكترمنصوري كامل منعكس نشده

  پاسخ به این نظر
عمر سایت: 17سال و 19ماه و 12روز