استاندار ایلام: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام ایلام در دستور کار قرار دارد

استاندار ايلام گفت: تكميل طرح‌هاي نيمه تمام عمراني اين استان در دستور كار اين دستگاه اجرايي قرار دارد.
به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، ميرمحمد غراوي عصر امروز در نشست اعضاي شوراي برنامه‌ريزي استان در سالن اجتماعات استانداري ايلام افزود: براي احقاق اين مهم از سوي كارشناسان دستگاه‌هاي مرتبط با موضوع در استان ايلام برنامه‌ر‌يزي شده است. 
وي ادامه داد: البته امسال ميزان اعتبارات عمراني دستگاه‌هاي اجرايي اين استان در مقايسه با سال گذشته كاهش يافته و بايد اين اعتبار تنها صرف پروژه‌هاي نيمه تمام در مناطق مختلف و شهرستان‌هاي تابعه استان ايلام شود. 
اين مسئول اضافه كرد: براساس برآورد انجام شده ميزان اعتبارات عمراني سال 88 در مقايسه با مدت مشابه سال قبل آن 23 درصد كاهش يافته است. 
غراوي تصريح كرد: در سال 88، 930 ميليارد ريال اعتبار عمراني به استان ايلام اختصاص يافته كه بايد با اولويت بندي صرف امور عمراني استان ايلام شود. 
استاندار ايلام گفت: سال گذشته در مجموع يك هزارو 220 ميليارد ريال اعتبار در قالب اعتبارات عمراني به استان ايلام اختصاص يافت كه اين ميزان اعتبار در بخش‌ها، شهرستان‌ها و ديگر مناطق استان ايلام هزينه شده است. 
وي ادامه داد: البته امسال ميزان اعتبارت هزينه‌اي و جاري استان ايلام در مقايسه با سال 87 افزايش چشمگيري يافته است. 
اين مسئول اضافه كرد: امسال 500 ميليارد ريال در قالب اعتبارات هزينه‌اي و جاري به استان ايلام اختصاص يافته است اين درحالي است كه اين ميزان اعتبار در سال گذشته تنها 380 ميليارد ريال بود كه امسال با رايزني‌هاي به عمل آمده اين ميزان اعتبار 120 ميليارد ريال افزايش يافته است. 
غراوي در بخش ديگري از سخنانش به طرح‌هاي در دست اجراي دولت نهم در كشور و به تبع آن استان ايلام اشاره كرد و افزود: يكي از طرح‌‌هاي موفق دولت نهم اجراي طرح‌هاي زودبازده و كارآفرين است كه در استان ايلام اين طرح اجرايي شده است. 
استاندار ايلام گفت: تاكنون ده‌ها طرح كارآفرين و اشتغالزا در استان ايلام اجرايي شده و يا در حال انعقاد قرارداد با بانك‌هاي عامل است كه بايد در اولين فرصت اين طرح‌ها در استان در حال توسعه ايلام اجرايي شوند تا روند توسعه ايلام همچنان پايدار بماند. 
وي ادامه داد: بانك‌هاي عامل استان ايلام بايد پرداخت تسهيلات به اين طرح‌ها را در اولويت كاري خود قرار داده و با مسئولان اجرايي استان همانند گذشته همكاري لازم را داشته باشند. 
اين مسئول اضافه كرد: اجراي طرح‌هاي زودبازده و اشتغال‌زا علاوه بر ايجاد اشتغال براي جوانان جوياي كار در منطقه، توسعه استان ايلام را به همراه دارد. 
نظرات ارسال نظر
  • در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۸

    در طول این چهار سال بیش از صدهها بروژه عمرانی در این استان به بهره برداری رسیده یا در شرف اتمام هستنداز جمله جاده حمیل ..بتروشیمی گاز رسانی به شهر ایلام ودیگر شهرستانها ..فرودگاه ..کمر بندیهای شهر ایلام فضایسبز بالایشگا ه نفت و گاز و صدههای طرح بزرگ در دست اقدام و صدها بروژه دیگر چرا آقای استاندار شجاعانه از دولت نهم دفاع نمی کنند جای سئو ل ا ست

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال