همایش روحانیان در ایلام برگزار شد ‌

 همايشي با عنوان «شناخت آسيب‌ها و تهديدهاي روحانيون» با حضور شماري از روحانيان استان ايلام در سالن اجتماعات فني و حرفه‌اي ايلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام در اين همايش يك روزه گفت: علماي اسلام هموراه به عنوان پرچمدار هدايت بشر در طول تاريخ تكيه ‌گاه مردم و پايگاه محكم در برابر كج‌روي‌ها بودند.
حجت‌الاسلام و المسلمين محمدنقي لطفي با اشاره به اينكه انقلاب شكوهمند اسلامي ايران به رهبري روحانيت به پيروزي رسيد، افزود: روحانيت تشيع همواره پاسدار اسلام ناب محمدي (ص) و ارزش‌هاي اسلامي است.
وي با اشاره به سالروز آزادسازي خرمشهر در سوم خرداد ماه، عمليات آزادسازي اين شهر پر افتخار را فتح‌الفتوح رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس دانست و ادامه داد: اين حماسه بزرگ به عنوان حادثه‌اي بزرگ و خاطره‌اي شيرين در دوران دفاع مقدس در اذهان ملت باقي مي‌ماند.
مسئول شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور در اين همايش، عملكرد روحانيت در طول تاريخ را نشانه رشادت‌ها و جان‌فشاني اين قشر متعهد براي ترويح دين مبين اسلام و هدايت مردم دانست و گفت: تاكيد بر ظواهر و ظاهرگرايي از آفت‌هايي است كه علما را تهديد مي‌كند و بايد از بروز اين آفتاها به شدت جلوگيري شود.
حجت‌الاسالام و المسلمين علي تقوي با بيان اينكه هيچ تحول و نهضتي در كشورهاي مسلمان بدون نقش اساسي روحانيت شكل نگرفته است، گفت: در هيچ زماني مانند دوران انقلاب اسلامي زمينه و بستر لازم براي بيان مفاهيم ديني و نشر احكام اسلامي مهيا نبوده است.
وي ادامه داد: در اين دوران روحانيان متعهد براي خدمت به دين مبين اسلام تمام توان خود را به كار گرفته و در اين راه موفق عمل كردند.
تقوي‌ جريان روشن‌فكري نشات گرفته از فرهنگ غرب را رقيب تفكر ديني روحانيان معرفي كرد و افزود: اين جريان منحط براي از بين بردن نفوذ روحانيت و آموزه‌هاي ديني برنامه‌ريزي كرده است.
وي ادامه داد: اما اين فرهنگ غربي به سبب عدم توانايي در ايجاد ارتباط با مردم دين‌مدار ناموفق بوده و هست.
در ادامه اين همايش شماري از روحانيان حاضر در اين همايش به طرح سئوالات مختلفي پرداختند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 18ماه و -16روز