کنگره میکروب‌شناسی ایلام به کار خود پایان داد

 رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام ظهر امروز در حاشيه آيين اختتاميه كنگره سراسري ميكروب شناسي به خبرنگاران گفت: اين همايش سراسري به منظور ترغيب پژوهشگران ايلامي در حوزه ميكروب‌شناسي و بحث و تبادل نظر متخصصان اين حوزه پيرامون موضوعات جديد علمي برگزار شد. 
وي ادامه داد: در مجموع 700 نفر از استادان، پژوهشگران و متخصصان حوزه ميكروب‌شناسي كشور در اين همايش شركت كردند. 
اين مسئول اضافه كرد: اين همايش به مدت سه روز برگزار‌ و مورد استقبال دانشجويان و محققان و اساتيد حوزه ميكروب‌شناسي كشور قرار گرفت. 
ساكي تصريح كرد: در اين كنگره پژوهشگران تازه‌ترين دستاوردهاي علمي خود را در حوزه ميكروب‌شناسي در قالب مقاله ارائه كردند. 
رئيس دانشگاه علوم پزشكي ايلام گفت: قرار است در پايان اين كنگره و ظرف ماه‌هاي آتي تمام مقاله‌هاي ارائه شده در همايش با توجه به اهميت آنها در قالب كتابي منتشر شود. 
وي ادامه داد: مووع مقاله‌هاي ارائه شده شامل آنتي‌بيوتيك‌ها و عوامل ضد ميكروب، باكتري‌شناسي، اپيدميولوژي عفونت‌ها و باكتري شناسي باليني و روش‌هاي تشخيص است. 
همچنين در اين كنگره برترين‌هاي حوزه ميكروب‌شناسي كشور نيز معرفي شدند. 
نخستين محقق برتر در حوزه ميكروب‌شناسي محمدايمان عيني از دانشگاه علوم پزشكي تهران با ارائه 17 مقاله معرفي شد. 
پس از آن دكتر مروت طاهري‌كلاني با ارائه 12 مقاله، مروه رحمتي با ارائه چهار مقاله به ترتيب عضو هيئت‌هاي علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي ايلام و تبريز در رتبه‌هاي بعدي محققان برتر قرار گرفتند. 
در بخش ارائه پايان‌نامه‌هاي برتر در حوزه ميكروب‌شناسي نيز ستاره سروش، شيلا جلال‌پور نيز به ترتيب عضو هيئت علمي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي ايلام و دانشگاه آزاد شهرضا عناوين برتر را به خود اختصاص دادند. 
نظرات ارسال نظر
  • kamal-2در تاریخ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۸

    ba salam :be omide ab va havaye taze va arriiii az mikrrrroooob?.

    پاسخ به این نظر

ایلام امروز؛ آرشیو دیجیتال ایلامیان

عمر سایت: 14سال