استاندار ایلام: بانکها باید با تخصیص اعتبار معضل بیکاری را حل کنند

استاندار ايلام گفت : با توجه به تاكيد دولت نهم بر اشتغالزايي پايدار، بانكهاي عامل و دستگاه‌هاي اقتصادي با تخصيص اعتبار براي طرحهاي اشتغالزا معضل بيكاري جوانان منطقه را حل كنند.

علي محمد آزاد روز دوشنبه در نشست اعضاي كار گروه اشتغال و سرمايه‌گذاري ايلام افزود : طي چند سال اخير سخت‌گيري بانكها در جهت پرداخت تسهيلات، سبب سرگراني صاحبان طرحهاي زودبازه شده است.

وي گفت: دستگاه‌هاي ذيربط بايد با همكاري بانكها در تامين و اختصاص به موقع اعتبارات اشتغالزايي در جهت راه‌اندازي بنگاه‌هاي اقتصادي براي رفع مشكل بيكاري جوانان در شهرستانها به ويژه مناطق محروم و دور افتاده استان تلاش كنند.

وي افزود: در سالهاي گذشته رويكرد بانكها نسبت به پرداخت تسهيلات براي ايجاد و راه اندازي طرحهاي اشتغالزا در مناطق مختلف استان ايلام تا حدودي ناموفق بوده است و باعث نگراني اغلب صاحبان سرمايه شده است.

آزاد گفت : برخي از بانكها در گذشته دستگاه‌هاي اجرايي را براي رفع معضل بيكاري همراهي نكرده‌اند كه مديرا آنها بايد با بازنگري در دستورالعملها ، برنامه‌اي عملياتي براي اشتغالزايي پايدار تدوين كنند.

استاندار ايلام، از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و اقتصادي استان خواست در مدت ‪ ۱۰‬روز ليستي از قراردادهاي منعقد شده و تسهيلاتي كه بانكهاي عامل تاكنون پرداخت كرده‌اند،ارايه كنند.

در اين نشست اعضاي كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان ايلام پيرامون نظارت كامل بر طرحهاي زودبازده و پرداخت تسهيلات به متقاضيان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 18سال و 15ماه و 2روز