وزیر راه خبرداد: ساخت بزرگراه کرمانشاه ـ ایلام ـ خوزستان با تکمیل مطالعات

وزير راه و ترابري گفت: راه ايلام ـ حميل به عنوان بخشي از حلقه اصلي راه كربلا در استان ايلام سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد.

محمد رحمتي در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اعلام اين خبر اظهار كرد: اين پروژه عظيم راه سازي هم اكنون200 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد و كليه حفاري‌هاي آن به پايان رسيده و 25 كيلومتر آسفالت آن نيز انجام شده است.

وي با بيان اين‌كه دو پل در اين مسير به طور كامل ساخته شده و سه پل ديگر نيز در دست ساخت است افزود: پروژه ايلام ـ حميل پروژه مستقلي محسوب مي‌شود و از مسير حميل تا كرمانشاه پروژه جديدي است كه مطالعات آن نيز به پايان رسيده و سعي مي‌كنيم كه با تامين اعتبار از محل اعتبارات ملي كار اجرايي اين پروژه نيز در سال اينده آغاز شود كه آن نيز منوط به مصوبه مجلس شوراي اسلامي است.

رحمتي با اشاره به اين‌كه همه اهداف سفر قبلي هيات دولت به استان ايلام و زمينه‌ راهها محقق شده اضافه كرد: مطالعات مقدماتي بزرگراه كرمانشاه ـ ايلام ـ خوزستان انجام شده كه بايد تكميل شود و با پايان امكان سنجي با استفاده از زيرساختهاي راههاي كنوني استان اين بزرگراه با اختصاص اعتبارات ملي ساخته مي‌شود.

وي بخشهاي ديگر حلقه راه كربلا را شامل تونل "رنو" در شهرستان ايوان دانست كه كار آن سال آينده به اتمام مي‌رسد و راه شرياني ايلام به مهران، مهران به دهلران، خوزستان سال آينده داراي اعتبارات ملي خواهد شد.

وزير راه و ترابري همچنين به بهره‌برداري از پايانه بزرگ مرز بين‌المللي مهران در سال آينده اشاره و اضافه كرد: احداث كمربندي شرقي ايلام نيز براي سهولت در تردد ماشينهاي سنگين عبوري به مرز مهران سرعت خواهد گرفت.

رحمتي خاطرنشان كرد: بهسازي راه ايلام، دره‌شهر، پل دختر نيز به سرعت در حال انجام است و سال آينده نيز با سرعت بيشتري جلو خواهد رفت.

وي با مناسب ارزيابي كردن زيرساخت‌هاي راه در استان ايلام گفت: از آنجايي كه 100 درصد راههاي روستايي بالاي 50 خانوار و 98 درصد راههاي روستاهاي بالاي 20 خانوار در استان ايلام آسفالت شده‌اند اين استان بالاترين آمار را از اين لحاظ در بين تمام استانهاي كشور دارد و اين امر بسيار جاي خرسندي دارد.

نظرات ارسال نظر
عمر سایت: 14سال و 17ماه و 6روز